Kategorijos

Ką verta žinoti vykstant į Iraną

Kelionė į Iraną

Kodėl verta vykti į Iraną?

Mes esame keliautojai Tautvydas Šlevas ir Kamilė Jokšaitė. 2016m. liepos 18d. pradėjome kelionę aplink pasaulį. Iranas buvo mėgstamiausia aplankyta valstybė kelionės metu. Viena iš didžiausių kelionės į Iraną priežasčių buvo kitų keliautojų pasakojimai apie fenomenaliai svetingus ir geraširdžius iraniečius. Taip pat domino tai, jog irane netgi keliautojams galioja tam tikros taisyklės, kurių nevalia pažeisti. Dėl būtų ir nebūtų istorijų apie buvusią Persiją, šią šalį lanko gerokai mažiau turistų, nei tokias islamiškas šalis, kaip Turkija ar Jungtiniai arabų emiratai. Per visą mėnesį praleistą Irane svečių namuose nakvojome tik keturis kartus. Visą kitą laiką draugiški, dažniausiai atsitiktinai sutikti Iraniečiai kvietė apsistoti jų namuose. Kainos Irane palyginus su Europietiškomis gana nedidelės, net ir turistiniuose miestuose, o patiekalai skanūs ir įvairūs.

Ką reikia žinoti keliaujant į Iraną?

Irano aprangos normos

Svarbu žinoti kokie įstatymai galioja tiek vietiniams tiek atvykėliams. Irane verta nepamiršti griežtų aprangos taisyklių. Iranas garsus tuo, kad moterys ant kitų rūbų privalo dėvėti ilgas sukneles žemiau kelių ir pusilgėmis rankovėmis dengiančiomis alkūnes.  Irane kiekviena moteris – tiek vietinė tiek keliautoja iš svečios šalies privalo dėvėti skarą už savo namų ribų. Vienintelė išimtis, kada moteris Irane neprivalo vilketi skarą yra vestuvės. Vestuvių dieną tiek nuotakai tiek kitoms vestuvių dalyvėms leidžiama skaros nedėvėti.

Irane vyrams galiojančios aprangos taisyklės nėra tokios griežtos kaip moterims, bet vistik egzistuoja. Kiekvienas vyras už savo namų ribų turi vilkėti ilgas kelnes bei marškinėlius ar marškinius ilgomis rankovėmis.

Ką reikia žinoti važiuojant viešuoju transportu Irane?

Iranas, kaip ir keletas kitų islamiškų valstybių turi keletą važiavimo viešuoju transportu taisyklių, kurias verta žinoti vykstant į Iraną. Svarbiausia nepamiršti, kad miesto viešąjame transporte yra atskiros zonos, kuriose gali sėdėti vyrai ir kuriose moterys. Iranas turi išplėtotą puikų viešojo transporto tinklą. Didžiuosiuose miestuose patogu naudotis metro. Dažniausiai moterims skirti vagonai būna vagonų junginio priekyje. Metro stotyje aiškiai pažymėta kur reikėtų. Junginio viduryje būna vagonai skirti sutuoktinių poroms ar dukroms su tėvais. Kaip patirtis rodo turistai gali drąsiai važiuoti net ir nesusituokę. Iranas tinkama ir itin saugi šalis keliautojams. Vietiniai myli atvykėlius ir laiko juos savo svečiais.

Iranas turi autobusus, kuriuose vyrams skirta zona būna autobuso priekyje, o moterims gale.  Mikro autobusuose ir taksi vyrui ir moteriai sėdėti šalia pridera tik po jungtuvių, nebent nėra pakankamai laisvų vietų. Tokiu atveju nieko tokio sėdėti šalia svetimo žmogaus. Tai nelabai galioja turistams. Niekas nepaprieštaraus jei šalia sėdės nesusituokusi turistų pora.

Tarpmiestiniuose autobusuose  situacija šiektiek kitokia. Tiek vyrai tiek moterys Irano tarpmiestiniuose autobusuose sėdi neatskirti. Viešojo transporto kainos skiriasi ir labiausiai priklauso nuo autobuso būklės bei papildomų patogumų. Paprastai valanda važiavimo tarpmiestiniu autobusu kainuoja apie vieną eurą. Galite rasti ir taupesnį variantą jei esate pasirengę paaukoti komfortą.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *