Kategorijos

Kaip išsirinkti kontaktinius lęšius

Kontaktiniai lęšiai gali būti puikus pasirinkimas ieškantiems alternatyvos akiniams, tačiau rinkoje yra tiek daug skirtingų tipų ir prekės ženklų, todėl gali būti sunku žinoti, kuris tipas jums tinka. Šiame pranešime supažindinsime jus su pagrindiniais kontaktinių lęšių tipais ir padėsime apsispręsti, kuris tipas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Taip pat aptarsime, kaip prižiūrėti lęšius ir palaikyti gerą jų būklę. Taigi, jei svarstote galimybę pereiti prie kontaktinių lęšių, skaitykite toliau!

Kontaktinių lęšių rūšys


1. Minkšti kontaktiniai lęšiai

Minkštieji kontaktiniai lęšiai yra populiariausia kontaktinių lęšių rūšis. Jie pagaminti iš minkštos, lanksčios medžiagos, kuri prisitaiko prie akies formos. Minkštieji lęšiai gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant silikono hidrogelį ir hidrogelį.

2. Tvirti dujoms pralaidūs (RGP) kontaktiniai lęšiai

Kieti dujoms pralaidūs (RGP) kontaktiniai lęšiai gaminami iš kietos, standžios medžiagos, kuri praleidžia deguonį į akį. RGP lęšiai rečiau sukelia akių sausumą ir gali užtikrinti geresnį regėjimą nei minkštieji lęšiai. Tačiau gali prireikti šiek tiek laiko priprasti juos nešioti.

3. Ilgalaikio nešiojimo kontaktiniai lęšiai

Pratęstinio nešiojimo kontaktiniai lęšiai skirti nešioti iki 30 dienų. Jie pagaminti iš minkštos, lanksčios medžiagos, leidžiančios deguoniui patekti į akį. Pratęstinio nešiojimo lęšiai yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie nenori kiekvieną vakarą išsiimti lęšių.

4. Vienkartiniai kontaktiniai lęšiai

Vienkartiniai kontaktiniai lęšiai skirti išmesti po kiekvieno naudojimo. Juos galima rinktis tiek vienadienius, tiek savaitinius. Vienkartiniai lęšiai yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie nenori kasdien valyti lęšių.

5. Spalvoti kontaktiniai lęšiai

Spalvotieji kontaktiniai lęšiai skirti pakeisti akių spalvą. Jų galima įsigyti įvairių spalvų, įskaitant mėlyną, žalią, rudą ir pilką. Spalvotus kontaktinius lęšius galima nešioti kosmetiniais tikslais arba siekiant koreguoti regėjimo problemas, pavyzdžiui, astigmatizmą.

Kaip prižiūrėti kontaktinius lęšius

1.  Prieš dirbdami su lęšiais kruopščiai nusiplaukite rankas.

2.  Prieš įsidėdami lęšius į akis, apžiūrėkite, ar jie nėra pažeisti.

3.  Įsidėkite lęšius prieš darydami makiažą ar naudodami kitas priemones ant veido.

4.  Prieš eidami miegoti išimkite lęšius ir tinkamai juos išvalykite.

5.  Nenaudojamus lęšius laikykite švarioje ir sausoje vietoje.

Jei ketinate pereiti prie kontaktinių lęšių, šiame pranešime turėjote gerai apžvelgti pagrindines lęšių rūšis ir apsispręsti, kuris lęšių tipas jums tinka. Nepamirškite, kad prieš priimant bet kokį sprendimą svarbu pasitarti su akių gydytoju ir būtinai laikykitės lęšių priežiūros instrukcijų, kad lęšiai būtų geros būklės. Ar perėjote prie kontaktinių lęšių? Kokia buvo jūsų patirtis? Praneškite mums komentaruose!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *