Kategorijos

Kaip išvalyti kalkes ir išlaikyti dušo kabiną ar vonią švarią

Mūsų namai- tai užuovėja, tvirtovė nuo išorinio dūzgiančio pasaulio. Po sunkios darbo dienos sugrįžti į šiltus, švara ir gaiva kvepiančius namus yra tikra palaima. Tačiau dabar kalbėsime ne apie tai, o apie daug žemiškesnius ir kartais net varančius į neviltį dalykus.  Kalbėsimės, kaip greitai ir be vargo valyti kalkes nuo dušo kabinų, vonių, kriauklių, vandens maišytuvų, vonios veidrodžių.

 

Šiuolaikinis žmogus vis mažiau laiko nori skirti darbams, kurie neteikia jam malonumo. Vis dažniau net ir vidutines pajamas gaunantys asmenys samdo namų tvarkytojas, valymo ar teritorijos priežiūros paslaugas teikiančias įmones. Perleisdami buities darbų atlikimą kitiems, jie ne tik, kad gali skirti laiko savo laisvalaikiui ar darbui, bet nusimeta sau galvos skausmą –  kokias gi valymo priemones rinktis, kad jos būtų efektyvios, saugios ir „teisingos“ kainos.

 

O kaip išsirinkti valymo priemonę tiems, kurie namus tvarkosi patys? Kaip gi jie pasirenka? Kur ieško patarimų?

Na, kas nesinaudoja internetu, tai greičiausiai teiraujasi kaimynių, draugų, mamų ar tetų patarimo. O tie kurie pripažįsta ir negali gyventi be šiuolaikinių technologijų, visko klausia „GOOGLE“.

Taigi, prieš pateikiant profesionalų patarimą, kaip ir su kuo valyti savo vonios kambarį, apžvelkime populiariausius patarimus, kuriuos pagal užklausą „kaip išvalyti dušo kabiną ar vonią“ pateikia  Google naršymo programėlė.

 

Top 3 patarimai „kaip išsivalyti dušo kabiną ar vonią“ ( pateikti originalo kalba):

  1. „Sumaišykite vieną dalį vandens su viena dalimi acto kibire. Jeigu kalkių ant dušo kabinos durų yra prisikaupę daug, tuomet naudokite daugiau acto. Grynas actas taip pat gali būti naudojamas, tačiau tik ant itin purvino paviršiaus. Sudrėkinkite kempinę ar minkštą šluostę mišinyje. Patrinkite ja durų paviršių, kad nutrintumėte visus nešvarumus, kuriuos paliko muilo ir kieto vandens nuosėdos. Šveisdami negailėkite vandens-acto mišinio, kad šveisdami galėtumėte nuolat išlaikyti šlapią paviršių. Kai nuvalysite visas duris, nuplaukite jas švariu vandeniu. Nusausinkite sausu švariu skudurėliu ir palikite savo duris spindinčias!“

 

Profesionalo komentaras:

Actas! Hm, ar tikrai veiksminga, paliksiu nuspręsti JUMS. Man asmeniškai nepatinka valyti kalkes su actu, nes nepatinka jo kvapas ir nenorėčiau jausti diskomfortą kol jis išsivėdins. Be to actas nesukuria paviršiaus apsauginio sluoksnio, kuris neleistų paviršiui greitai apsinešti nešvarumais ir kalkėmis. O tai reiškia, kad teks dažniau valyti, dėl to greičiau dėvėsis valomi paviršiai ir valymo darbams teks skirti daugiau laiko.

 

  1. „Valyti kalkes pabandyk vandenį praskiesti su amoniaku (vaistinėse galima nusipirkti) ir valyti su tuo įrankiu, kur langus galima valyti. Viena puse iš kempinės,o kita iš gumos padaryta.Turėtų padėti. Dar tas skystis labai tinka ir veidrodžiams, maišytuvams ir t.t. Blizga nerealiai! Išbandyta…O, kad dušo kabina nenusėstų kalkėmis, po kiekvieno prausimosi reikia duris ir sienas nuvalyti su tuo pačiu įrankėliu, tik su gumine puse. Tiesa, kvapas bus nerealus (parūgusio šlapimo )) ),bet galima nusipirkti vaistinėse kaukes, o be to, jis labai greit išgaruoja.Esu švaros fanatikė  . „

 

Profesionalo komentaras:

Tai pats netinkamiausias patarimas, koks turbūt galėtų būti.  Amoniako jokiu būdu nenaudokite. Jis greitai garuoja, o jo garai kenkia žmogaus sveikatai. Žinoma, jei pavalysite vieną ar du kartus, gal nieko ir neatsitiks, bet naudodami reguliariai, rizikuojate savo brangia sveikata.  Be to negalima leisti, kad skystas amoniakas ar amoniaku užterštas vanduo patektų į kanalizaciją, paviršinius arba gruntinius vandenis.

 

  1. „Naudokite gryną ACE baliklį. Nerealiai valo. Gerai išbalina ir dezinfekuoja. Jokių pelėsiu neatsiranda. Aišku chloru tai gerokai smirda, bet tą kvapą numalšinu papurškusi oro gaivikliu arba dar kokiu šampūnų praplovusi.“

 

Profesionalo komentaras:

Nepatariame valyti kalkes naudojant priemones su chloru! Nuolat valydami kalkes su valikliais turinčiais chloro savo sudėtyje, o ypač nepraskiestais, jūs ne tik kad netausojate valomo paviršiaus ir pasmerkiate jį greičiau susidėvėti, bet ir žalojate savo sveikatą. Garai išsiskiriantys iš valymo priemonių, savo sudėtyje turinčių daug chloro, gali sudirginti plaučius, kas labai pavojinga žmonėms turintiems širdies problemų ar sergantiems kvėpavimo takų ligomis (astma, emfizema ir kt.). Susirgimų rizika didėja, jei valymo priemonės su chloru naudojamos mažuose, blogai vėdinamose patalpose (tokiose, kaip vonios kambarys). Jei matote, kad sudėtyje parašyta jog yra  “sodum hypochlorite” arba “hypochlorite” žinokite- tai gamintojų būdas įvardinti chloro buvimą sudėtyje.

 

Apžvelgę populiariausius patarimus galime padaryti išvadą:

Populiariausi Google surasti pasiūlymai “kaip greitai išvalyti dušo kabiną”, pasirodo nėra jau tokie geri ir nekalti. Iš visų trijų patarimų mažiausiai kenksminga valyti kalkes ir kitus nešvarumus actu, bet aš jo nesirinkčiau nei už ką. O Jūs, mieli skaitytojai, spręskite jau patys!

Vienintelė mintis su kuria sutinku – jei jūsų naudojamas vanduo yra kietas ir norite, kad nenusėstų kalkės ant dušo kabinos sienelių, po kiekvieno maudymosi jas nusausinkite. Tai darykite nubraukdami vandens lašelius nuo sienelių naudodami langų sausintuvą.

 

Klausiate, o tai kaip tada valyti ? Ką saugu naudoti? Kaip ilgiau išsaugoti švarias dušo kabinas ir visą vonios kambarį apskritai?

Norite efektyvaus valymo ir ilgalaikės švaros nekenkdami sau ir paviršiams- rinkitės priemones pagamintas naudojant nanotechnologijas!

Mokslinio paaiškinimo šiame straipsnyje manau neminėsiu. Jei Jums įdomu, nanotechnologijų sąvokos paaiškinimą lengvai rasite Vikipedijoje ir k.t. šaltiniuose.

 

Trumpai pateiksiu kokių valymo priemonių pagamintų nanotechnologojomis šiuo metu yra Lietuvos rinkoje.

Šiuo metu rinka gali Jums pasiūlyti priemones padengiančias paviršius nano danga sukuriančia “lotoso-efektą” ir priemones kasdieniam paviršių valymui, kurios nuvalo susikaupusius nešvarumus ir sukuria trumpalaikį, apsauginį sluoksnį saugantį paviršių nuo greito apsinešimo kalkėmis, riebalais ir t.t.

 

Valiklių, skirtuose kasdieniniam valymui, sudėtyje yra nano dalelių, kurios sustiprina valymo efektą, padengia trumpalaikiu apsauginiu sluoksniu ir užpildo mikro įtrūkimus, kuriuose kaupiasi nešvarumai. Dėl to valomas paviršius (ar tai būtų dušo kabina, kriauklė, vonia, vandens maišytuvas, veidrodis, stiklas ir t.t) tampa lengviau prižiūrimas ir ilgiau išlieka švarus. O kas gi tas “lotoso-efektas”?

 

Kaip turbūt jau žinote, lotoso augalas atstumia lietaus lašus. Kodėl? Todėl, kad šie augalai turi įgimtą valymo mechanizmą ir lietaus lašai beveik neprisiliečia prie paviršiaus. Vandens lašeliai nurieda nuo lapų surinkdami purvą, vabzdžius, teršalus, medų, riebalus bei kitas medžiagas. Kaip teigia priemonių sukuriančių “lotoso- efektą” gamintojai ir pardavėjai, šias priemones kūrė įkvėpti būtent lotoso augalo. Panaudojus šią priemonę, paviršius būna ne tik padengtas apsauginiu sluoksniu, bet ir išlaiko vieną svarbiausių savybių – oro pralaidumą. Nano dalelės susigrupuoja taip, kad vanduo ir nešvarumai neįsigeria į paviršių. Bet kol kas „lotoso-efekto“ technologija, mano manymu, yra tobulintina. Nano dalelių sluoksnis gali išsilaikyti iki šešių mėnesių ar net iki 1,5 metų, tačiau jo poveikis, dėl įvairių veiksnių, gali ir susilpnėti. Tuomet gamintojai pataria tokį paviršių valyti nano valikliais, skirtais kasdieniniam paviršių valymui, ir apsauginis sluoksnis turėtų vėl atsistatyti…

 

Ekspertai vadina nanotechnologiją pagrindine XXI amžiaus technologija. Ši technologija rodys kelią į ateitį visoms pramonės rūšims. Chemijos pramonė yra ir bus ne išimtis.

Kaip išvalyti ir išlaikyti dušo kabiną ar vonią švarią?

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *