Kaip nusipirkti kokybiškas pjuvenų granulės, briketus, malkas ?

Artėjant šaltam sezonui laikas pasirūpinti kietu kurų. Pasirinkimas kieto kuro yra didelis, tai pjuvenų granulės, pjuvenų briketai, malkos, akmens anglis ir t.t. Taip pat labai svarbu perkant kieta kurą atkreipti dėmėsi ir į kuro kokybę, sertifikatus. Daugelis pardavėju deklaruoja sertifikuotas prekes bet negali pateikti prekių kokybės sertifikato.

Buitinės medžio pjuvenų granulės

1. Kokybiško medžio pjuvenų granulės turi turėti EN PLUS A1A2, DIN + kokybės sertifikatus. Renkantis svarbu atkreipti dėmėsi į medžio pjuvenų techniniu parametrus, tai kaloringumas, drėgnumas, peleningumas, ilgis, diametras, dulkėtumas pakrovimo metu. Granulės yra švarus, natūralus ir visiškai nekenksmingas aplinkai, biokuro šaltinis. Granulės gaminamos iš medienos pjuvenų, saulėgražų lukštų, įvairių šiaudų, medienos drožlių, kurios yra sumalamos, išdžiovinamos ir supresuojamos į 6 mm diametro cilindro formos mažus gabaliukus. Granulinis kuras yra ekologiškas ir tausojantis aplinką kuras, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Granulių degimo metu beveik neišsiskiria jokių lakių ar kenksmingų medžiagų.

Medžio pjuvenų granulių privalumai:

  • Tinka naudoti katilinėse ir privačiuose namuose;
  • Ilgas degimo laikas;
  • Didelė energetinė vertė;
  • Mažas peleningumas;
  • Patogu naudoti;
  • Užima mažai vietos;
  • Galima naudoti kaip naminių gyvūnėlių kraiką;
  • Patogu transportuoti;

Kurenti pjuvenų granulėmis patogumas:

Jei namai šildomi medžio granulėmis, tokių katilų priežiūra beveik nesiskiria nuo automatinio dujų katilo priežiūros. Granulėmis kūrenami katilai pasižymi ne viena naudinga funkcija: dirba be pertraukos, pasibaigus pagrindiniam kurui automatiškai užsigesina, užsikuria ir pelenus šalina automatiškai, šildymo intensyvumas gali būti nustatomas kelių mygtukų paspaudimu arba automatiškai, kai pakinta kambario temperatūra. Automatiškai šildo namus bei karšta vandenį.

Medžio granulių techniniai parametrai EN PLUS A1A2:

   Kaloringumas   4,3-4.9 kWh/kg
   Drėgnumas    8-10 %
   Peleningumas   < 0.43 %
   Ilgis   5 – 30 mm
   Diametras   6 – 8 mm
   Dulkėtumas pakrovimo metu   < 1 %

 

Medžio pjuvenų briketai

2. Medžio pjuvenų briketai yra skirtingu formų, rūšių bei techninių parametrų. Pjuvenų briketai gali būti kvadratiniai, cilindro formos, aštuonkampio formos ir kt. Dažniausiai pirkėjas renkantis pjuvenų briketus jau žino briketu pavadinimus, tai RUF pjuvenų briketai, PINI KAY pjuvenų briketai, NESTRO pjuvenų briketai ir kt. Pjuvenų briketai dažniausiai gaminami iš pušinių pjuvenų, beržinių pjuvenų arba mišrių pjuvenų. Taip pat pasitaiko briketų iš uosio arba ąžuolo pjuvenų. Pjuvenų briketai puikiai tinkanta visiems kieto kuro katilams ir židiniams. Pelenų likutis sudaro ne daugiau kaip 0,5 %. Dūmina mažai, nes mediena yra sausa. Degant, briketai neišsiskiria jokios kitos kenksmingos medžiagos, dėl to nepajusite jokio nemalonaus kvapo. Medžio pjuvenos yra džiovinamos ir tik tada suspaudžiamos dideliu slėgiu, taip suformuojant briketus. Produktas pagamintas iš ekologiškai švarių, jokiais cheminiais preparatais neapdorotų pjuvenų. Degant briketai nežiežirbuoja kaip malkos, žiežirbos gali sukelti pavojų būstui. Pjuvenų briketai naudojami židiniuose, šašlykinėse, o taip pat kaip kietas kuras gyvenamųjų namų šildymo katiluose, bei industriniame naudojime.

Medžio pjuvenų briketų pavyzdiniai techniniai parametrai:

Svoris: 0.85 kg.

Išmatavimai: 60 x 90 x 120 mm.

Drėgnumas (Wd): 6.8 %

Peleningumas (AS): 0.66 %

Kaloringumas (Q): 4300/4500 Kcal/kg

Pakuotė: 960kg/pll

 

Malkos

3. Malkos yra populiariausios iš kieto kuro asortimento. Iš seniausiu laikų malkos yra naudojamos apšildyti namus. Lietuvos miškuose auga daug medienos rūšių, tai pušis, eglė, beržas, alksnis, drebulė, uosis, ąžuolas visos paminėtos medienos rūšys tinka namų šildymui. Populiariausios malkinė mediena kuria naudoja žmonės yra pušis, beržas, juodalksnis. Uosio ir ąžuolo mediena labai puikiai tinka židiniams kūrenti. Šiais laikais malkų pasiūla yra labai didelė malkos gali būti skaldytos; pjautos kaladėmis, rastais 3 metru ilgio.

Malkos pagal kaitrumą skirstomos į: labai kaitrias – ąžuolines, uosines, skroblines, beržines; kaitrias – juodalksnines, pušines; vidutinio kaitrumo – eglines; mažai kaitrias – drebulines, gluosnines, liepines.  Taip pat malkos skirstomos pagal kaitrumo grupę, kaloringumą, tankį.

Medienos kaitrumas:
Mediena                                   Kaitrumo grupė              kaloringumas

uosis, ąžuolas beržas, klevas                   Ι                            2000-2500 kcal
skroblas, guoba

Pušis, juodalksnis                                     ΙΙ                           1800-2000 kcal

Eglė, liepa, drebulė, gluosnis,                  IΙΙ                         1500-1700 kcal
alksnis, tuopa

Medienos tankis kg/dm2:
Beržas                       0,65
Drebulė                     0,51
Pušis                         0,52
Eglė                           0,45
Ąžuolas                    0,69
Uosis                        0,75

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.