Kategorijos

Kaip paprastai atgauti paskolintus pinigus?

Dėl nežinojimo ar tikėdami skolininko padorumu, žmonės įteisindami skolų santykius, dažniausiai apsiriboja skolos rašteliu. Tačiau dažnai skolininkai, matyt, iš pradžių neplanavę grąžinti pinigų, juos rašo neperskaitomai, neteisingai nurodo paso duomenis ar kitus duomenis. Žinoma, toks popierius taip pat yra dokumentas, patvirtinantis skolos egzistavimą, tačiau rimtai pasikliauti jos išieškojimu net teisme yra sudėtinga.

Skolos raštelis turi realią galią, jei jame yra skolintojo ir paskolos gavėjo vardas, pavardė, paso duomenys ir abiejų registracijos adresai, skolos, pinigų pervedimo tikslas, skolininko patvirtinimas apie gavimo faktą. Taip pat parvedimo data, vieta ir laikotarpis, kuriam buvo paskolinti pinigai ir žinoma parašas. Bent vieno iš šių duomenų nebuvimas susilpnina teisinę skolos raštelio galią ir suteikia galimybę nesąžiningam skolininkui ginčyti skolą.

Jei skola yra maža ir galbūt esate pasirengęs sutikti su jos praradimu, pinigų pervedimą galite sutvarkyti paprastu rašteliu. Jei ne, verta susisiekti su notaru ir pasirašyti su juo paskolos sutartį. Tai tas pats, kas skolos raštelis, tik turintis didesnes garantijas. Notaras tikrai nepamirš sutartyje nurodyti visų būtinų sąlygų, patikrinti skolininko paso duomenis ir įsitikinti, kad skolininkas pasirašo sutartį.

Klasikinės priemonės gali garantuoti paskolos grąžinimą, kad skolininkas sumokės baudą už laiku negrąžintą skolą. Jei vis dėl to paskolinti pinigai nebuvo grąžinti laiku, verta pereiti prie aktyvių veiksmų, nekreipti dėmesio į priesaikas ir pažadus.

Skolų išieškojimas vykdant veiksmus, po kurių vykdomos procedūros, leidžia išieškoti skolą, net jei skolininkas atsisako ją sumokėti. Pagal teismo sprendimą skolos grąžinimo procedūra atliekama priverstinai. Būtinos lėšos, atsižvelgiant į baudas už svetimų lėšų naudojimą, nurašomos iš skolininko sąskaitų, o nesant lėšų ar jų stokojant, skolininko turtas yra areštuojamas. Be to, lėšas, kurias kreditorius išleido procedūrai, įskaitant sumokėtą teismo mokestį, visiškai padengia skolininkas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *