Kategorijos

Kas kiek laiko reikia keisti automobilio alyvą?

Nors kokybiška automobilio alyva yra ganėtinai patvarus produktas, galintis tarnauti labai ilgą laiką, ypač jei yra naudojamas labai saikiai ir jam sukuriamos palankios sąlygos: švarus naujas variklis, neaukštos apsukos ir nedidelės apkrovos. Tačiau gyvename realybėje, kurioje idealių sąlygų sukurti nepavyksta, o tai reiškia, kad alyva pradeda senėti nuo to momento kai iš gamyklinės talpos patenka į automobilio variklio labirintus. Prasideda jos oksidavimas, kurį pagreitina pastovūs kaitinimai ir aušinimai, sumažėja valančių priemaišų ir kaupiasi purvas. Ir tame nėra nieko keisto, juk alyva yra skirta ne vien variklio aušinimui ir sutepimui, bet ir jo plovimui ir įvairių nešvarumų pašalinimui.

Ankščiau sudėtingomis sąlygomis prie kurių reikėjo dažniau keisti variklio alyva vadindavo važiavimą purvinais keliais ir kelias be tinkamos dangos, arba tempiant sunkesnes priekabas. Tačiau mūsų laikais atsirado dar vienas veiksnys, kuris dažnai būna gerokai pavojingesnis nei aukščiau išvardintieji – vairavimas kamščiuose. Kuo gi toks važiavimas kenkia alyvai? Iš esmės viskuo. Karteris tokias atvejais tampa vieta, kurioje alyva susimaišo su nesudegusiu kuru. Tai savo ruožtu veda prie aukštesnių jos temperatūrų ir greitesnio oksidavimosi. Didėjant nuosėdų kiekiui, jos pradeda kenkti ir pačiam varikliui.

Norint kad pasenusi variklio alyva netaptų rimtesnių gedimų priežastimi, svarbu laiku ją keisti. Tačiau dėl laiko kada tai geriausiai daryti yra daug diskusijų. Nors kiekvienas automobilio gamintojas dažniausiai rekomenduoja tai daryti pravažiavus tam tikrą kilometrų skaičių, tačiau kaip jau buvo pastebėta ankščiau – daug svarbiau yra tai kokiomis sąlygomis tenka dažniausiai važinėti. Alyva variklyje automobilio, kuris važinėja nedidelio miesto gatvėmis, praktiškai nežino kas yra kamščiai ir nepatiria rimtų krūvių bus gerokai geresnės būklės nei didmiesčio transporto priemonė, kurios vairuotojas dar ir dažnai važiuoja į gamta. Tokiais atvejais būtų tikslingiausia skaičiuoti taip vadinamas moto valandas – laiką kada veikia automobilio variklis.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *