Kategorijos

Kodėl Everesto viršūnėje nebėra kur įsmeigti vėliavos?

Šiandieninis gyvenimo tempas tampa vis greitesnis. Paradoksalu, tačiau greitėjant tempui sparčiai lėtėjame mes. Didžiausią dienos dalį dauguma darbingo amžiaus žmonių praleidžia sėdėdami. Deja, tokia pat tendencija pasireiškia ir vaikų bei jaunimo tarpe – judėjimą, sportą bei aktyvų laisvalaikį vaikai keičia į telefonus, kompiuterius bei plančetes. Visos raudonos vėliavos, kuriomis jau kurį laiką mojuoja bendrosios praktikos gydytojai, kol kas neduoda jokių apčiuopiamų rezultatų –  didžioji dalis sveikatos patikrinimuose dalyvaujančių vaikų bei jaunuolių turi stuburo bei laikysenos problemų, kurias įtakoja būtent ilgas ir netaisyklingas sėdėjimas. 

Žinoma, sėdimos padėties neišvengsime – sėdėti tenka pamokose bei paskaitose, darbo metu, vairuojant. Tačiau būtina išlaikyti balansą ir maksimaliai padidinti laiką, kuomet esame fiziškai aktyvūs. Ne veltui per pasaulį ritasi sporto entuziazmo banga. Kuomet gyvenimas tapo pernelyg patogus ir iš esmės iš šiuolaikinio žmogaus gyvenimo kone visiškai išstumta būtinybė judėti, judėti tampa prabanga ir siekiamybe. Taip, iš tikrųjų šiuolaikinis žmogus gali nejudėti beveik visiškai ir patenkinti visus savo poreikius. Vis didėja galimybės dirbti nuotoliniu būdu, o ir kelionėms iš darbo ir į darbą galite rinktis automobilį, maistą, drabužius, buitinę techniką bei absoliučiai viską, ko jums gali prireikti, galite užsisakyti į namus. Net išsikviesti kirpėją, kosmetologą, namų tvarkytoją. Namų ruoša, kuri visais laikais buvo įprastas ir savaime suprantamas dalykas, šiais laikais tampa beveik nebūtina – indus už mus plauna indaplovės, grindis siurbia robotai, o skalbimo mašina ne tik skalbia, bet ir džiovina. Internete jau plinta ir drabužių lankstymo automatai. Beprotiška, tiesa? Ir visi šie prietaisai valdomi mobiliuoju telefonu, kol jūs patogiai sėdite ant sofos, nuo kurios galite ir nesikelti. Ir mūsų namai vis mažesni – 25 kvadratų butas su funkcionaliu išplanavimu dabar nieko nebestebina. 

Tačiau laikysenos ir stuburo problemos nėra vienintelė problema, su kuria susiduria šiuolaikinis itin mažai judantis žmogus. Daug didesne problema galima laikyti kitus šiuolaikinio gyvenimo šalutinius produktus – nerimo sutrikimus, psichologines problemas, vis didėjančius savižudybių rodiklius. Pasaulis tapo toks patogus, jog net nebepatogus – jis per greitas, per intensyvus, nenatūralus. Todėl visą dieną dirbę žmonės nusimeta kostiumus, lakuotus batus ir šoka į sportinius batelius. Dažnas pripažins, kad sportuoja ne dėl geresnės fizinės formos, bet ir dėl psichologinės savijautos – pagerėja miegas, kyla nuotaika ir pasitenkinimo jausmas. Todėl dieną pustuščiai sporto klubai vakarais tampa sausakimši. Nuo pat pirmųjų šiltų orų iki pat šalnų didžiuosiuose miestuose vyksta tūkstančius žmonių sutraukiantys bėgimai. Tačiau ir per pūgą bėgantis žmogus su termo drabužiais dabar jau vargu ar ką nustebins. Populiarėja ir ekstremalus sportas, o neseniai per pasaulį praskriejo žinia, jog užkopti į Everestą įsmeigti savo šalies vėliavos gali ir nepavykti – ten nusidriekia tikros eilės alpinistų ir net susidaro grūstys. Ir visa tai dėl to, jog paprasčiausiai gyvename patogiau nei bet kada anksčiau.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *