Kategorijos

Kur padėti seną, sugedusią buitinę technika?

Nors Lietuvoje sudarytos visos sąlygos, kaip nemokamai ir patogiai atsikratyti senais buities prietaisiais, tačiau vis dar yra įprasta juos kaupti sandeliukuose, garažuose, privačiame kieme ar tiesiog namuose. Nors prietaisai sugedę ir jau netinkami naudojimui, gyventojai neskuba jais atsikratyti. Tokie senos buitinės technikos ir elektronikos prietaisų kaupimo įpročiai dažniau pasitaiko tarp privačių namų ir kaimiškų vietovių gyventojų.

Daugiabučių namų gyventojai jau įprato senus sugedusius buitinės technikos ar elektronikos prietaisus pristatyti į tokių atliekų surinkimo aikšteles, arba į stambiagabaričių atliekų aikšteles, arba tiesiog išsikviesti įmones kurios išveža seną buitinę techniką iš namų. Beja, reikėtų paminėti, kad buitinės technikos išvežimas yra labai gera paslauga, norintiems patogiai ir be jokių investicijų perduoti senus šaldytuvus, skalbimo mašinas, virykles ar televizorius perdirbimui. Tiesiog sugaišus keletą minučių ir užregistravus išvežimą, atvykęs ekipažas iš jūsų namų dažniausiai nemokamai išneš ir išveš visus nebenaudojamus buitinės technikos ir elektroninius prietaisus.

Kokius prietaisus nemokamai išveža perdirbimui?

  • Šaldytuvus
  • Skalbimo mašinas
  • Virykles
  • Džiovyles
  • Indaploves
  • Televizorius
  • Monitorius
  • Kompiuterius
  • Kitus buities prietaisus

               

Šiuos ir kitus elektronikos ir buitinės technikos prietaisus būtina perdirbti, kadangi jie tampa žaliava naujiems gaminiams, o taip pat savo sudėtyje turi ir gamtai bei sveikatai kenksmingų medžiagų. Tokios medžiagos privalo būti pašalintos iš žaliavinės medžiagos ir utilizuojamos atskirai. Labai svarbu, kad gyventojai ar įmonės perduodami tokias atliekas būtų įsitikinę, kad jas parduoda licencijuotam ir leidimus turinčiam atliekų tvarkytojui, kuris tinkamai jas sutvarkys ir nepadarys žalos gamtai. Labai dažnai elektronikos atliekos papuolusios į netinkamas rankas yra “perdirbamos” nesilaikant jokių aplinkosauginių ar kitų reikalavimų. Nelegalūs surinkėjai galimai jūsų prietasus išardys, teigiamą vertę turinčias sudedamasias dalis parduos, o viskas kas turi neigiamą vertę, tiesiog išmes ten kur jam patogu. Tokiu būdu atliekas perdave nelegaliam surinkėjui gyventojai netiesiogiai tampa teršiojo bendrininkais. Kad tokių atvejų būtų mažiau, įstatymas numato baudas gyventojams ar įmonėms kurie savo atliekas perduoda nelegaliam atliekų surinkėjui

Į ką atkreipti dėmesį, kad nepapult į keblią situaciją?

Pirmiausia, norint atsikratyti senu buities ar kitu prietaisu, atliekų surinkėjo nereikėtų ieškoti skelbimų portaluose, kadangi 90 procentų besiskelbiančiu apie nemokamą buitinės technikos išvežimą yra asmenys neturintys leidimų vykdyti tokia veiklą. Jų tikslas yra momentinis uždarbis nenešant jokios atsakomybės nei prieš klientą nei prieš aplinkosauginius reikalavimus.

Radus iš pažiūros patikimą atliekų surinkėją, tvarkytoją, reikėtų patikrinti ar jis skelbia apie save duomenis: įmonės pavadinimą, įmonės kodą, įmonės adresą, veiklos leidimus ir t.t. Po spalvingu ir aplinką mylinčiu interneto tinklapiu dažnai gali slypėti nelegalūs teršėjai kurie savo kontaktu skiltyje nurodo tik telefono numerį.

Taigi būkime atsakingi, mylėkime gamta ir ji mylės mus

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *