Kategorijos

Maisto produktai, kurie genda esant minusinei temperatūrai

Nepaisant to, kad šaldiklis yra genialus žmonijos išradimas, kai kurie produktai jame tiesiog genda. Sušalus jų nereikėtų vartoti.

Žemesnė temperatūra išlaiko maistą šviežią ir sveiką ilgą laiką. Tačiau ši taisyklė neveikia visais atvejais. Štai maisto produktai, kurių reikia vengti laikyti šaldiklyje ir šaldyti.

Maisto produktai, kurie genda esant minusinei temperatūrai

1. Bulvės

Dauguma daržovių puikiai išsilaiko šaldiklyje, bet ne tos, kuriose daug krakmolo. Net esant minusinei temperatūrai bulvės tampa netinkamos maistui. Bėda ta, kad jų minkštime esantis krakmolas keičia savo struktūrą, tampa tankesnis. Jei vėliau bandysite tokias bulves virti ar kepti, bulvių patiekalai išliks kieti (nepriklausomai nuo paruošimo būdo ir laiko).

Jūs klausiate: “O kaip su šaldytomis bulvytėmis fri?” Su jomis visai kita istorija. Prieš dedant į šaldiklį, bulvių juosteles ilgai išmirkomos, kad krakmolo kiekis sumažėtų iki minimumo. Tada lengvai pakepinamos augaliniame aliejuje. Aliejui leidžiama nutekėti, pusgaminis atšaldomas ir tik tada užšaldomas.

2. Cukinijos ir baklažanai

Jei norite šias daržoves išsaugoti žiemai, pirmiausia jas reikia apdoroti: kepti arba džiovinti orkaitėje. Priešingu atveju nebus įmanoma jų išsaugoti tinkama forma. Žalios, atšildytos cukinijos įgauna specifinį, nemalonų poskonį. Vėlesnio virimo metu baklažanai virsta tyrele.

3. Kiaušiniai

Žalias kiaušinis netoleruoja minusinės temperatūros

Kiaušiniuose esantys baltymai ir tryniai yra skysti, o užšalę skysčiai plečiasi. Taip plyš kiaušinių lukštai, į vidų prasiskverbs bakterijos, o kiaušiniai pradės gesti vos išėmus juos iš šaldiklio. Be to, po atitirpinimo tiek trynys, tiek baltymai praranda subtilų šviežiems kiaušiniams būdingą skonį.

4. Pienas

Šaldiklyje pienas tikrai nesuges. Bet kai atitirpsite, jis “susisluoksniuos”. Dėl to negalėsite jo gerti ar panaudoti košei virti. Užvirus pienas virs vandeniu ir balkšvais dribsniais.

5. Minkšti sūriai

Kalbame apie rikotos sūrius, bri, camembert ir panašiai. Tai neišlaikyti sūriai. Juose vyksta tie patys procesai, kurie vyksta su įprastu pienu. Atšildyta rikota greičiausiai virs vandeninga koše, nei išliks tinkama naudoti maistui.

6. Konservai

Neužšaldykite maisto po konservavimo.

Mėsos, žuvies ar daržovių – bet kokius. Konservai yra ilgai termiškai apdorojami, todėl keičiasi jų struktūra. Jie gali būti saugomi keletą metų. Bet jei nuspręsite juos užšaldyti, gausite beformę ir beskonę medžiagą. Nė vienas gaminys negali atlaikyti pakartotinio temperatūros poveikio.

Be to, negalima pakartotinai užšaldyti atšildytų produktų. Jei perkate atšaldytą žuvį, kurios negalima pagauti jūsų gyvenamojoje vietovėje, arba jei mėsą ištraukėte iš šaldiklio, pagaminkite iš karto. Pakartotinis užšaldymas sugadins ne tik produkto skonį ir struktūrą. Tokių produktų naudojimas ateityje gali sukelti apsinuodijimą maistu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?