Kategorijos

Mažoji bendrija – vis dar neaiški juridinė forma verslininkams

Nors mažoji bendrija kaip verslo forma atsirado jau 2012 metais, tačiau netgi praėjus nemažai laiko po jos atsiradimo ji vis dar yra nelabai aiškus juridinis vienetas būsimiems verslininkams. Internete galima surasti nemažai informacijos ir įvairių straipsnių apie mažųjų bendrijų veiklą, jų trūkumus bei privalumus, tačiau žmonėms vis tiek sunku suprasti kuo ji skiriasi nuo visiems puikiai žinomo UAB (uždarosios akcinės bendrovės) ar IĮ (individualios įmonės). Greičiausiai taip yra todėl, kad žmonės nėra linkę gilintis į teisės aktus ar įstatymus arba paprasčiausiai jie nenori gaišti laiko tokiems darbams. Dėl šios priežasties yra daug įmonių ir verslo konsultantų, kurie gali atsakyti į visus iškilusius klausimus.

Mažoji bendrija lygiai taip pačiai kaip UAB ar IĮ gali vykdyti visas įstatymams neprieštaraujančias veiklas, nors žmonėms dažnai susidaro įspūdis, kad pasirinkus šią verslo formą jie negalės vykdyti vienos ar kitos veiklos. Mažoji bendrija turi panašumų į individualią įmonę bei turi uždarosios akcinės bendrovės požymių. Todėl tai lyg tarpinis variantas tarp šių dviejų juridinio asmens formų. Todėl jeigu iškyla klausimų, kurį juridinį vienetą steigti savo verslui, nepulkite rinktis netinkamo varianto iki galo nepasidomėję visomis galimybėmis.

Pagal įstatymus mažąją bendriją gali steigti iki 10 asmenų, todėl ši verslo forma yra labiau tinkama asmeniniam arba šeimos verslui. Tačiau tai nereiškia, kad darbuotojų įmonėje negali būti daugiau. Pagal įstatymą Jūs galite įdarbinti tiek žmonių, kiek tik reikia Jūsų verslui. Turint mažąją bendriją bus sunkiau pritraukti investicijų, kadangi jos nariais (akcininkais) gali būti tik fiziniais asmenys, tai reiškia, kad kiti juridiniai asmenys įmonės veikloje dalyvauti negalės. Tačiau mažosios bendrijos steigimas būtent ir yra skirtas smulkesniam verslui. Na, o jeigu Jūsų įmonė labiau išsiplės, visada galėsite MB pertvarkyti į UAB.

Jeigu Jūsų veikla yra labiau susieta su užsieniu, visgi protingiau būtų steigti UAB. Taip yra todėl, kad užsienyje mažoji bendrija yra dar mažiau žinoma verslo forma nei Lietuvoje. Kitose šalyse žmonės labiau žino lietuviškąją UAB, o mažoji bendrija daugeliui yra vis dar negirdėtas juridinis vienetas. Dėl šios priežasties gali iškilti sunkumų norint užmegzti svarbius ryšius su užsienio verslo partneriais.

Taigi, mažoji bendrija yra juridinio asmens forma, kuri turi savo pliusų bei minusų. Prieš pradedant verslą reikėtų gerai pagalvoti ar Jums geriau rinktis UAB ar MB ar dar kitą juridinį vienetą. Na, o jeigu patys neturite laiko gilintis į šią informaciją, tiesiog susisiekite su konsultantais, kurie atsakys į visus Jūsų iškilusius klausimus ir padės išsirinkti tinkamą verslo formą. Sėkmės!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *