Mulčiavimo rekomendacijos

Praeitame straipsnyje aptarėme visus mulčiavimo privalumus bei kodėl tai yra efektyvi priemonė dirvožemio kokybei pagerinti (jį galite perskaityti čia). Na o šiame norėtume abipūdinti patį mulčiavimo procesą.

Ką verta žinoti prieš mulčiuojant

-Po 1-2 metų dirvą reikia iš naujo pamulčiuoti. Taip yra dėl to, kad po pirmojo mulčiavimo per šį laikotarpį jis susimaišo su žeme (sulenda į ją). Tačiau jau po antro mulčiavimo, paviršinė danga laikysis kur kas ilgiau.

-Mulčiavimą reikia priderinti prie dirvožemio sąlygų, antraip gali pasireikšti šalutinių poveikių. Pavyzdžiui, sunkūs (molingi) dirvožemiai lietingais laikotarpiais lėčiau garina drėgmę, tad per storas mulčio sluoksnis augalams, augantiems tokioje dirvoje gali sukelti komplikacijų (pvz.: šaknys gali pradėti pūti)

-Priklausomai nuo organinės medžiagos, kuri yra naudojama mulčiavimui, dirva gali pasidaryti rūgštesnė, arba šarmingesnė. Pušų žievės mulčias, kuriuo mes prekiaujame, rūgština dirvą, todėl jis nėra optimalus tokios dirvos nemėgstantiems augalams (pvz.: kukmedžiams, rožėms, obelims ir kt.)


Kaip mulčiuoti

– Vienam kvadratiniam metrui reikia apytiksliai 75l mulčio. Tuo tarpu mūsų parduodami mulčio maišai talpina 50l. Jį rekomenduojame užpilti 5-10 cm sluoksniu aplink augalus.

– 5-30 mm mulčias tinka smulkesniems augalams, gėlynams ir gyvatvorėms, o stambus – dideliems augalams ir jų grupėms užmulčiuoti. Visų frakcijų mulčias taip pat gali būti naudojamas kaip dekoras patalpose, žiemos soduose, tvarkant aplinką.

– Mulčią galima pilti ant visų tipų žemės. Tačiau prieš tai patariame supurenti dirvą, pašalinti piktžoles.

 


El. parduotuvėje www.e-shop.zaliasisrjus.prekiaujame ‘premium’ kokybės pušų žievės mulčiu. Tai švarus, priemaišu neturintis mulčias (kurį galite internetu užsisakyti per čia).

Jei gyvenate Vilniaus apylinkėse, jį taip pat galime pristatyti tiesiai į jūsų kiemą. Į adresus Riešės, Avižienių, Zujūnų seniunijoje mulčią gabename už 5 eur, o į Dūkštų, Maišiagalos, Sudervės bei Vilniaus miesto seniunijas už 8 eur. Pristatymo kaina nepriklauso nuo užsakymo apimčių.

Kviečiame apsilankyti ir mūsų fizinėje parduotuvėje, adresu: Senasis Ukmergės kelias 44, Užubalių k., Vilniaus r., kur galėsite mulčią apžiūrėti ir mums asmeniškai užduoti jums rūpimus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.