Pušų žievės mulčio privalumai

Akivaizdžiausia pušų žievės mulčio paskirtis yra ornamentinė – tai dekoracija, nuogą dirvos paviršių padengianti natūralia, sodrios spalvos, reljefiška paklote. Tačiau tai tik viena iš daugelio mulčio paskirčių. Šiame straipsnyje norime jums pateikti išsamų likusių jo privalumų aprašymą.

Apsaugo dirvožemį nuo atšiaurių oro sąlygų ir sausrų

– Rudenį bei žiemą, oro temperatūrai krentant, atsiranda gresmė, jog augalo šaknys pašals. Tuo tarpu vasarą plika dirva gali smarkiai įkaisti ir sukelti šaknų perkaitimą.
– Vejai bei liūtys taip pat gali nupūstyti paviršinį dirvos sluoksnį, arba sukurti plyšius, išplauti joje esančias, augalui reikalingas maistines medžiagas ir t.t. Pušų žievės mulčias padeda apsaugoti dirvą nuo tokios vėjo bei vandens erozijos.

Maitina dirvožemį

– Pušų žievėje yra sulaikyta daugybė naturalių, augalui naudingų cheminių medžiagų. Dirvožemyje esantiems mikroorganizmams bei sliekams skaidant šią organinę medžiagą, jame susidaro humuso sluoksnis, o dirvoje ištirpusios medžiagos maitina augalą.

Stabdo piktžolių augimą

– Mulčias uždengia dirvožemio paviršių nuo saulės spindulių, tokiu būdu ribodamas sąlygas, leidžiančias piktžolėms augti. Dėl šios priežąsties dirvą reikia mažiau ravėti.

Apsaugo augalą nuo kenkėjų (sraigių, šliužų ir kt.) bei ligų

– Mulčias sudaro sąlygas veistis vabzdžiams, kurie yra žalingi daugumai kenkėjų, tokiu natūraliu būdu apsaugodamas augalą nuo jų.
-Sveikas augalas- tai ligoms atsparus augalas. O sudarydamas optimalias sąlygas augalų augimui, mulčias netiesiogiai stiprina jų ‘imunitetą’.

Sulaiko dregmę

– Žievės mulčias stabdo vandens garavimą per dirvožemio paviršių. Dėl šios priežąsties augalus reikia mažiau laistyti (o kai kuriais atvejais galima apsieiti ir be laistymo). O to svarba labiausiai pasijaučia sausros laikotarpiais, kuomet augalui gręsia šaknų išdžiovimas.

Padeda palaikyti tinkamą dirvožemio pH

-Pušų žievė didina dirvožemio rūgštingumą, tokiu būdu sukurdama optimalias sąlygas rūgštesnę dirvą mėgstantiems augalams (spygliuočiams augalams, rododendrams, azalijoms, šilauogėms ir t.t.)

Perskaitę šį straipsnį, sužinojote kodėl, esant natūraliomis sąlygoms, plika dirva yra itin retas reiškinys. Gamta ne veltui skuba dirvožemį apdengti žolėmis, sąmanomis, negyvomis augalų liekanomis ir kitomis organinėmis paklotėmis. O mes, kurdami savajį sodą, galime imituoti šį gamtos rūpestingumą, ir puoselėti bei saugoti savo augalų maistinę terpę, apdengdami dirvožemį mulčiu.

 

El. parduotuvėje www.e-shop.zaliasisrojus.lt prekiaujame ‘PREMIUM’ kokybės pušų žievės mulčiu. Tai švarus, priemaišu neturintis mulčias (kurį galite internetu užsisakyti per čia).


Jei gyvenate Vilniaus apylinkėse, jį taip pat galime pristatyti tiesiai į jūsų kiemą. Į adresus Riešės, Avižienių, Zujūnų seniunijoje mulčią gabename už 5 eur, o į Dūkštų, Maišiagalos, Sudervės bei Vilniaus miesto seniunijas už 8 eur. Pristatymo kaina nepriklauso nuo užsakymo apimčių.

Kviečiame apsilankyti ir mūsų fizinėje parduotuvėje, adresu: Senasis Ukmergės kelias 44, Užubalių k., Vilniaus r.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.