Kategorijos

SEO optimizavimas paieškos sistemoms – kam vargti?

SEO yra angliško pavadinimo (search engine optimization), reiškiančio interneto svetainių optimizavimą paieškos sistemoms, sutrumpinimas. Nepaisant tiesioginės akronimo reikšmės, SEO kalba ne tik apie paieškos sistemas, bet taip pat ir apie žmones. SEO iš esmės padeda suprasti, ko vartotojams reikia internete, kokių atsakymų jie ieško, kokius žodžius naudoja, kokios formos turinį nori matyti. Tik žinodami atsakymus į šiuos klausimus galėsime sukurti ryšį su žmonėmis, pagerinti jų patirtį lankantis interneto svetainėje. SEO optimizavimas paieškos sistemoms – lyg dvi vieno medalio pusės: iš vienos pusės SEO yra auditorijos poreikių išmanymas, o iš kitos pusės – informacijos interneto svetainėje pateikimas tokiu būdu, kad paieškos sistemos robotai galėtų visa tai lengvai rasti ir, žinoma, suprasti.

Šiuolaikinėje konkurencinėje rinkoje SEO užima dar svarbesnę vietą nei bet kada anksčiau. Net jeigu Jūsų verslas siūlo išskirtinį produktą arba paslaugą, kaip Jūsų klientas apie tai sužinos, jei negali Jūsų rasti internete? Nors mokama reklama (Ads), socialiniai tinklai ir kitos platformos gali generuoti lankytojų srautą į interneto svetainę, visgi didžiąją lankytojų dalį „atveda“ paieškos sistemos. Google yra dominuojanti paieškos sistema daugelyje šalių (per Google sistemą atliekamos paieškos sudaro ~75% viso pasaulio paieškų), bet jų esti ir daug daugiau: Bing, Baidu, Yandex, DuckDuckGo ir kt. Taigi SEO optimizavimas paieškos sistemoms tam ir skirtas, kad Jūsų interneto svetainė nepasimestų tarp kitų šimto rezultatų ir paieškoje pagal tam tikrus raktažodžius atsidurtų aukščiau nei Jūsų konkurentai.

Minėtos paieškos sistemos kasdien aptarnauja milijonus vartotojų, ieškančių atsakymų į klausimus ar jiems aktualių problemų sprendimų būdų. Absoliuti dauguma vartotojų yra labiau linkę pasirinkti ir paspausti ant pirmiausiai paieškos rezultatuose siūlomų nuorodų (esančių pirmajame puslapyje ir ypač aukščiausiose top 5 pozicijose). Tik nedaugeliu atveju žmonės ieškodami informacijos nukeliauja į antrąjį ar trečiąjį paieškų puslapį. Vartotojai pasitiki paieškos sistemomis ir svetainės, esančios aukštose pozicijose, vartotojams atrodo patikimesnės, respektabilesnės. Todėl SEO neabejotinai prisideda ir prie Jūsų atstovaujamo verslo teigiamos reputacijos bei didina įmonės vardo žinomumą.

Vis dėlto svarbu nevertinti SEO optimizavimo paieškos sistemoms kaip greito būdo padidinti pardavimus ir praėjus vos porai mėnesių visko nemesti teigiant, kad SEO neveikia. SEO užtikrina ilgalaikius rezultatus, bet jų turime luktelėti, momentinių rezultatų šioje srityje nebūna. Atliekamo nuosekliai ir vadovaujantis teisingomis gairėmis, optimizavimo paieškos sistemoms rezultatai visada pastebimi, bet kad juos pamatytume gali prireikti kelių mėnesių. Dar tik pradėjus verslą ir turint naują interneto svetainę, pirmųjų SEO rezultatų dažnu atveju tenka laukti 6-12mėn.

Investavimas į SEO yra investavimas į Jūsų verslo ateitį. Šis skaitmeninio marketingo kanalas pasižymi aukšta investicine grąža (ROI – revenue on investment). Tik įgyvendinus SEO strategiją galima tikėtis žymaus organinio lankytojų srauto padidėjimo į Jūsų svetainę (pasak Spyfu, optimizavimas paieškos sistemoms garantuoja maždaug 15 kartų daugiau paspaudimų nei mokamos reklamos – Google Ads – kompanijos). Be to, SEO projekto eigoje, pasirinkus tinkamus raktažodžius, pritraukiama ypač tikslinga auditorija, šitokiu būdu didinamas susidomėjimas Jūsų produkto ženklu ir su laiku stebimas prekių ar paslaugų pardavimų šuolis. Niekas nenori būti vieno „hito“ žvaigžde, todėl jei galvojate apie ilgalaikį poveikį, SEO yra pagrindinis metodas tam pasiekti.

Apibendrindami galime drąsiai teigti, kad turint pakankamai žinių apie optimizavimo procesus ir paieškos sistemų robotų veiklą, įmanoma ženkliai pagerinti interneto svetainės pozicijas Google ir kt., kartu kokybiškai ir kiekybiškai padidinti svetainės lankytojų srautą, tačiau tam reikia laiko ir nuoseklaus darbo, o rezultatai tampa pastebimi metų bėgyje bei efektas trunka ilgą periodą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *