Kategorijos

Skydiniai namai – karkasinių namų evoliucija

Statybos technologijos kinta, tobulėja. Tai lemia ir noras kaip įmanoma praktiškiau pasiekti rezultatą, ir žmonių įgeidžiai. Būstas statomas ne vieneriems ir ne vienai dešimčiai metų, tad natūralu, jog siekiama visapusiškos kokybės. Vieni statybos būdai po truputį pamirštami, kiti populiarėja, o treti nepaleidžia aukštų pozicijų. Į pastarųjų gretas galėtų būti įrašomi ir skydiniai namai.

Skydinių namų statyba labai dažnai gretinami su karkasinių namų statyba. Iš tiesų karkasas būdingas ir vieniems, ir kitiems, tačiau egzistuoja skirtumas, parodantis, kas yra kas. Paprastų karkasinių namų karkasas montuojamas ten, kur stovės namas. T.y., ant išlietų pamatų. Na, o skydai jau būna pagaminti, belieka juos atgabenti ir naudoti. Nereikėtų galvoti, kad karkasą sudaro vien tik medis. Naudojamos technologijos, užtikrinančios geras šilumines savybes, be to, gaunama tvirta konstrukcija. Skydinio karkaso viduje būna akmens vata, specialios plėvelės ir panašios medžiagos, tačiau sudėtis skiriasi priklausomai nuo konkrečių sprendimų. Pastarieji laikui bėgant modernėja, atrandama vis patrauklesnių būdų, o tai lemia ne tik skydinių namų tvirtumą, komfortiškumą, bet ir pasirinkimo laisvę.

Pasirinkimo laisvė tiesiogiai susijusi su piniginės turiniu. Dažniausiai trokštama kuo daugiau sutaupyti, tačiau būstas – tai ne akcijinis cukrus. Čia svarbi kiekviena detalė, kiekvienas technologinis aspektas. Dešimt litų mažesnė kaina už kvadratinį metrą galbūt atrodo patraukliai, tačiau derėtų nepasiduoti pagundai ir plačiau pasidomėti, kas iš tikrųjų už tuos pinigus siūloma. Jei kalbėtume apie šiltus kraštus, kur pakanka sodo namelio tipo pastato, viskas būtų paprasčiau, tačiau Lietuvoje pasitaiko žiemų, kai oro temperatūra be jokio maivymosi leidžiasi -30 0C link. Tikėtina, kad dabar sukirbėjo mintis, ar skydiniai namai apskritai atlaiko šalčius. Siūlomi įvairūs namų variantai, tarp kurių beveik visi pritaikyti atšiauriam klimatui. Beje, skydinių namų technologija pasiekusi net šalčiausius pasaulio taškus, pavyzdžiui, Antarktidą. Tai leidžia spręsti, jog ir Lietuvoje toks būstas puikiai atliks savo vaidmenį.

Būsimo namo patvarumą lemia ir detalių gamybos būdas, apie kurį buvo užsiminta. Įprastų karkasinių namų statyba vyksta natūraliomis aplinkos sąlygomis. Vadinasi, statybos proceso metu karkasą gali alinti lietus, vėliau šildyti saulė, stingdyti šaltis ir t.t. Na, o skydinių namų konstrukcijos gaminamos patalpoje, kur jokios orų permainos nebaisios. Kadangi gamykloje esantiems skydams aplinkos veiksniai nedaro jokios žalos, šis gamybos ir statybos būdas laikomas tikslesniu.

Skydiniai namai – tai statybos evoliucija. Jie „gimė“ iš karkasinių namų, tačiau pasižymi kokybiškesnėmis dalimis. Jų pasirinkimas nemažas, įvairuoja kainos, taip pat atsiranda savus pranašumus demonstruojančių technologijų. Visa tai – galimybės žmogui, trokštančiam jaukaus būsto.

 

 

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *