Kategorijos

Su darbo santykiais susijusių klausimų sprendimas

Darbo laikasNe paslaptis, kad anaiptol ne kiekvienas darbuotojas yra patenkintas savo dabartinėmis darbo sąlygomis. Tiesą sakant, didelė dalis gyventojų skundžiasi prastu darbo užmokesčiu, ilgomis darbo valandomis, sunkiu darbu ir pernelyg atsakingomis pareigybėmis, kurios nėra tinkamai įvertinamos atlyginimo pavidalu. Tai problema, su kuria susiduria jau daugybę metų – ir ji būdinga ne tik mūsų šalyje, todėl labai svarbu, kad kiekvienas darbuotojas būtų pasiryžęs kovoti dėl adekvataus atlyginimo, gerų darbo sąlygų ir siekti, kad jų darbo laikas būtų būtent toks, koks yra nustatytas darbo sutartyje ir įstatymuose. Trumpiau tariant, viskas turi vykti pagal įstatymus, nepažeidžiant nei darbuotojo, nei darbdavio teisių.

Žinoma, šiuo atveju nėra kalbama apie viršvalandžius, už kuriuos yra mokamas papildomas didesnis atlygis. Viršvalandžiai nėra neleistinas sprendimas – tiesiog bendras darbo valandų skaičius negali viršyti to, kuris yra nustatytas Darbo kodekse. Todėl jei jūs manote, kad susiduriate su neteisybe ir galvojate, kad vienaip ar kitaip esate išnaudojami savo darbdavio, vertėtų pasidomėti galiojančiais įstatymais ir labai gerai išstudijuoti Darbo kodeksą. Juk klaida manyti, kad dėl visų šių dalykų yra atsakinga valdžia. Tai tikrai nėra teisingas požiūris, kuris padeda apginti savo teises. Visų pirma savo teises turime ginti patys, o tam reikia žinoti įstatymus ir bendrą galiojančią tvarką, kuria vadovaujantis galima spręsti įvairius su darbo santykiais susijusius ginčus.

Tuo tarpu, jei jūs nesidomite savo teisėmis ir net nenumanote, kiek valandų galite dirbti ir kokios darbo sąlygos yra tinkamos bei atitinkančios dabartinius įstatymus, jokiu būdu nereikėtų kaltinti tų, kurie už tai nėra atsakingi. Todėl pirmiausia reikėtų konsultuotis su patyrusiais ir darbo teisę išmanančiais teisininkais, o tik tuomet imtis konkrečių veiksmų. Be to, kaip jau buvo minėta, visuomet pravartu ir rekomenduojama pasidomėti Darbo kodekse įtvirtintais įstatymais ir nuostatomis. Tai padės lengviau susiorientuoti vienokiose ar kitokiose su darbo santykiais susijusiose situacijose. Ką gi, belieka nepamiršti ginti savo teises tuomet, kai tai yra būtina, ir domėtis dabartiniais Lietuvoje galiojančiais įstatymais.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *