Kategorijos

Žalioji arbata – kas tai ir kuo ji ypatinga?

Žalioji arbata yra labiausiai tyrinėjama dėl savo sveikatingumo savybių, nors nėra pati populiariausia arbatos rūšis tarp vartotojų. Taigi – kas ta magiška žalioji arbata bei kuo ji ypatinga?

Žalioji arbata atsirado 7-ame amžiuje Kinijoje, tačiau labai greitai išpopuliarėjo visoje Rytų Azijoje, o ypatingai – Japonijoje. Yra begalė skirtingų žaliosios arbatos rūšių, tačiau pačios pagrindinės išlieka Banča, Senča, Mača ir Parako. Įdomu tai, kad visoms šioms arbatos rūšims paruošti yra naudojamas tas pats augalas, o skirtingas savybes arbatos įgauna manipuliuojant šviesos kiekiu, arba auginimo sąlygomis.

Pavyzdžiui Mača arbatos ruošimas prasideda bent kelios savaitės prieš arbatžolių derliaus nuėmimą: arbatos krūmai yra uždengiami plėvele taip apribojant augalų gaunamą tiesioginių saulės spindulių kiekį. Kita išskirtinė šios arbatos savybė, kad arbatžolės yra sumalamos į miltelius, naudojant tam tikros temperatūros akmenis. Tuo tarpu vienintelis skirtumas tarp Banča ir Senča arbatų yra tai, kad pastarosioms yra naudojami anksčiau nuskinti lapeliai (pirmasis derlius). Labai svarbu paminėti, kad žaliosios arbatos paruošimas priklauso nuo arbatos rūšies, todėl norint išgauti geriausias jos savybes reikėtų atidžiai sekti paruošimo instrukcijas.

Ši arbata, kaip ir juodoji, gaminama iš to paties Camelia Sinensis augalo, tačiau skirtingai nuo kitų arbatos rūšių, ją apdorojant, arbatžolės nepereina pilno oksidacijos proceso. Ruošiant žaliąją arbatą, nuskintos arbatžolės yra apdorojamos karščiu – skrudinant keptuvėje (kiniškas stilius) arba garinant (japoniškas stilius). Dėl skirtingo apdorojimo metodo, kiniška žalioji arbata yra saldesnė ir švelnesnė, o japoniška pasižymi kartumu. Karštis paveikia arbatžolių lapuose esančius fermentus, todėl arbatžolės išlaiko žalią spalvą bei įgauna specifines savybes: unikalų skonį, mažesnį kofeino kiekį bei didelę flavanoidų koncentracija, kuri skatina medžiagų apykaitą bei mažina įvairių sričių vėžio riziką.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *