Kategorijos

Baidarės Aukštaitijoje – puikus savaitgalis garantuotas!

baidarėsLietuva neturi kalnų, dykumų, žydros šiltos jūros su vėžliais ir delfinais, tačiau turi kai ką, ko vertės nepajaučiame. Paklauskite tų lietuvių, kurie važiuoja į Lietuvą atostogauti iš Anglijos, Ispanijos, Norvegijos. Kas, jų nuomone, Lietuvoje yra geriausio? Tai be abejonės gamta. Turime puikius miškus, ežerus, upes. Vakarų Europos gyventojai tuo laisvai mėgautis negali… Mes galime.

Taigi, ką veikti savaitgalį Lietuvoje? Plaukioti baidarėmis! Vienos ir dviejų dienų kelionės baidare yra puikiausias būdas praleisti vidutiniškai šiltą savaitgalį. Taip, vidutiniškai šiltą! Nes kai savaitgalis karštas, rekomenduojama jį skirti pajūrio malonumams. O baidarėmis galima plaukioti ir kai +20, gana apsiniaukę ir net pučia stiprokas vėjelis.

Baidarės Aukštaitijoje vilioja Vilniaus ir Kauno gyventojus ir svečius, o Klaipėda mėgaujasi Žemaitijos upių vingiais ir kraštovaizdžiais.

5 patarimai, kaip baidarės gali tapti geriausiu savaitgaliu

  1. Pasiimkite į kelionę baidarėmis geriausius draugus. Jie jums pagerins nuotaiką. 100 procentų. Nereikės geros nuotaikos su savimi imti – po poilsio gamtoje nuotaika būna tiesiog puiki.
  2. Rinkitės 2 dienų kelionę baidarėmis. Turėsite susiorganizuoti ir nakvynę kaimo sodyboje. Taip smagiai praleisite laiką ir kitą dieną pratęsite plaukimą.
  3. Pasiimkite darbines pirštines, kremą nuo saulės ir skrybėlę. Turėsite rimtai padirbėti… irklais. Pasistiprinkite, nes irklavimas ir baidarės valdymas atima nemažai jėgų. Besilaikantiems dietos – tai puikiausia dieta, kokią tik įsivaizdavote – lašinukai tirpsta saulėje labai sparčiai…
  4. Viską susidėkite į neperšlampamus maišelius. Išvirsti iš baidarės yra didelis nuotykis. Visi juoksitės, bus labai linksma iki tol, kol nepamatysite savo kuprinės turinio. Geriau jis liktų neperšlapęs…
  5. Purškalai nuo uodų ir erkių – būtinybė. Šitie kenkėjai nepaliks jūsų ramybėje visą kelionę. Jie juk gyvena vidury miškų ir laukų ir tiek šviežio kraujo nebus regėję… Čia jums ne priemiesčio ežerėlio zyzliai.

Rekomenduojama pasirūpinti telefono įdėklu, kad jis būtų neperšlampamas, bet vis tiek juo būtų galima fotografuoti ir filmuoti. Arba naudokite veiksmo kamerą, kuri paprastai vandens nebijo. Įspūdžių bus per akis. Nepamirškite asmenukių lazdos ar net drono su kamera – vaizdai priblokš. Tikrai galite atsiminti šią dieną visą gyvenimą.

Beje, ar esate apsidraudę? Pasirašinėdami paslaugų sutartį, atkreipkite dėmesį į draudimo sąlygas. Kai kurie baidarininkai pasirūpina draudimu, o kai kurie tai palieka patiems upeiviams.

Gero savaitgalio su baidarėmis!

 

Naujausi straipsniai