Miško pirkimo-pardavimo ypatumai – ką turite žinoti

medienaGalvojate apie miško pirkimą pardavimą ir nerimaujate, kad visas procesas pavyktų sklandžiai. Juk miškas yra didelė vertybė ne tik sentimentų prasme, bet ir materialine. Juk iškirtus mišką medienai užaugti neužtenka keleto metų. Miškas turi būti atsodinamas, prižiūrimas ir puoselėjamas. Tad jei svarstote apie miško pirkimo procedūrą ar  pardavimą, patariame gerai pasidomėti kaip turi vykti miško pardavimo procedūra. Taip pat svarbu ar mišką parduodate tik išsikirtimui, ar parduodate su visa žeme.

Miškininkystės įmonių skaidri veikla

Kaip ir visose srityse taip ir miškininkystės pasitaiko bendrovių, kurių veikla nėra skaidri. Pastebima, kad miško savininkai ieškodami geriausio varianto, susigundo bendrove, kuri gali pasiūlyti pačią didžiausią miško kainą. Gana dažnai pasitaiko, kad tokios bendrovės iškerta mišką ir miško savininkas lieka be pinigų ir be savo miško.

Kaip teigia įmonės UAB „Pusbroliai“ specialistas, tas neigiamas šešėlis krenta ir ant visų miško pirkimu ir pardavimu susijusių įmonių, taip sukeldamas sumaištį miško savininkų gretose. Tad visų pirma atidžiai rinkitės įmonę su kuria norėsite bendradarbiauti.

Jei jau pradėjote derybas su kokia nors įmone, atkreipkite dėmesį į tai kokiais pažadais dalinasi įmonė. Ir svarbus aspektas, kad visi pažadai turi būti nurodyti sutartyje. Sutartis yra svarbiausias dokumentas, kuriame aiškiai nurodomi įsipareigojimai tiek vienos šalies, tiek kitos.

Jei miško savininkas pamiršta sudaryti sutartį, tuomet nesėkmės atveju jis neturės jokių dokumentų ir negalės pareikšti jokių pretenzijų.

Kas turi būti numatyta sutartyje?

Sutartyje visada turi būti nurodyti šalių rekvizitai, numatyti atsiskaitymo būdai. Taip pat kuri šali sumokės mokesčius valstybei. Atkreipkite dėmesį ar suma nurodyta su mokesčiais. Dažnai miško savininkai tik akį užmeta į sandorio sumą, bet neįsigilina į jos detales. Gali būti, kad nurodyta suma ne visa atiteks miško savininkui, iš jos gali tekti išskaičiuoti mokesčius valstybei.

Tad jei susidūrėte su įmone, kuri vengia apsirašyti sutartį arba skuba darbus pradėti be sutarties pasirašymo, tuomet skubėkite nutraukti bendradarbiavimą su šia įmone.

Tad linkime, kad jūsų miško pardavimo procesas vyktų sklandžiai. O jei nerimaujate ar turite klausimų, visada ieškokite kvalifikuoto specialisto pagalbos.