Kategorijos

Originalios dovanos krikštynoms

Krikštynos – labai graži šventė krikšto tėveliams, vaikučio tėveliams ir visiems aplinkiniams. Juk tai priėmimo į krikščionių bendruomenę diena. Beje musulmonai irgi turi panašią apipjaustymo šventę, tad tai būdinga daugeliui pasaulio tautų. Lietuvoje krikštynų tradicijos yra labai gražios. Tai specialūs rūbai, žvakės, kurias reikia saugoti iki vestuvių, įsakymai krikšto tėvams ir specialios krikštynų dovanos. O jos labai ypatingos ir netradicinės. Originalios dovanos krikštynoms yra nebūtinai brangios, tačiau jos yra labai suasmenintos. Vokelis kūdikiui – nelabai įdomi dovana, ji neturi išliekamosios vertės, todėl žmonės mieliau renkasi dvi dovanas – vokelis tėveliams ir nedidelė, bet prasminga dovanėlė krikštijamam mažyliui.

Norėtume pristatyti 5 originalias dovanas krikštynoms, kurios dovanojamos gana retai. Gal tai bus nebloga idėja jūsų krikštynoms…

Krikštynų seifas

Taip, tai gana originali dovana. Originalu yra ir tai, kad ant seifo išgraviruotas palinkėjimas krikštynų kaltininkui – atidaryti sulaukus pilnametystės. Apie seifo kodą galima tik spėlioti, bet greičiausiai tai metų, kada reikia atidaryti skaičiai. Aišku, kas viduje – paslaptis. Tai gali būti ir dokumentai apie kriptovaliutų įsigijimą (po 18 metų tai gali būti itin vertinga dovana), ir kažkoks mielas daiktas. Apie tai nesužinosime, tačiau fantazija pati patars, ką įdėti į seifo vidų.

seifas

Krikštynų medaliai

Krikštynų vakarėlio metu svečiai linksminasi ir žaidžia įvairius žaidimus. Nugalėtojams gali būti įteikiami specialūs prizai arba specialūs mediniai krikštynų medaliai. Aišku, tie medaliai bus laikomi žmonių suvenyrų spintose ir nuolatos primins, kieno krikštynose buvo dalyvauta.

medaliai

Medaliai gali būti tiek tradicinių, tiek netradicinių formų. Svarbu nepamiršti skylutės juostelei.

medaliai arkliukai

Krikštynų albumas ir USB atmintinė

Per krikštynas dažnai yra samdomas fotografas, kuris padaro keletą fotosesijų su svečiais ir krikštijamuoju. Seniau nuotraukas atiduodavo kompaktinėje plokštelėje. Bet tai retenybė. Kur kas daugiau nuotraukų telpa į 8 ar 16 GB talpos USB atmintinę. Taigi, originali dovana krikštynoms – albumas ir USB atmintinė su visomis nuotraukomis. Ant USB atmintinės galima išgraviruoti datą ir kitą tekstą. Beje, ji nebūtinai turi būti medinė, gali būti ir metalinė.

albumas USB

Viskio butelis

Pats viskio butelis, kainuojantis keliasdešimt eurų yra brangus tik tuo metu, kai jį perki. Po 18 metų jo vertė gali būti niekinė. Liks tik tekstas, kuris ant to butelio išgraviruotas. O čia reiktų pasistengti ir be tradicinio palinkėjimo atidaryti per 18-jį gimtadienį, sugalvoti dar ką nors.

Beje, tai gali būti nebūtinai viskis. Labai tinka vynas ar brendis. Bet kuris gėrimas, kuris bėgant metams tampa tik brandesnis ir geresnis. Alus ir degtinė tokie tikrai netampa, tad tokių dovanų geriau nedaryti.

viskis

Krikštynų kompasas

Tai labai originali dovana su gilia potekste. Krikštynų kompasas yra dovanojamas su užrašu „Visada rask kelią namo“ ar panašiai. Pats kompasas dabar nebėra naudojamas, ypač mediniuose korpusuose. Tai daugiau verslo dovana, kurią seniau gaudavo tik įmonių vadovai, politikai. Tokią dovaną dovanojant turima omenyje lyderio savybes – kad vestų savo komandą į tikslą ir nepasiklystų verslo džiunglėse. Dabar ši dovana keliasi ir į krikštynas, nes to linkima ir mažiems vaikams – neiti klystkeliais, visada rasti kelią į namus, pas savo šeimą ir artimiausius žmones. Pats kompasas yra gana prabangi verslo dovana, tačiau jos simbolika ir reikšmė pinigus stumia į šalį. Beje, kompasas iš tikrųjų rodo į šiaurę, nors einant į mišką grybauti jo pasiimti tikrai nevertėtų.

kompasas

Originalios dovanos krikštynoms gali būti paprasčiausi daiktai, jei tik ant jų bus išgraviruoti prasmingi užrašai ir palinkėjimai.

 

 

 

Naujausi straipsniai