Picos kepimas

Pica – daugelio mūsų mėgiamas patiekalas. Apskritai sunku rasti žmogų nemėgstantį picos. Picą galima užsisakyti kavinėje, galima užsisakyti į namus arba galima išsikepti patiems. Ši misija kartais atrodo neįmanoma. Tačiau taip gali atrodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Pagrindinis picos gaminimo namuose privalumas lyginant su kitais patiekalais – nėra griežtos sudėties. Ką uždėsite ant picos tas tiks. Visada turite plačias ribas eksperimentavimui.

Visų pirma reikia pradėti nuo picos pagrindo (papločio). Jį galite nusipirkti prekybos centre arba galite paruošti patys. Tradicinė picos tešla gaminama iš miltų, mielių, cukraus, druskos ir kiaušinių. Ruošiant tešlą ingredientai poilami tokiomis proporcijomis: miltų – 200-300 gramų, mielių 20-30 gramų, druskos ir sukraus po mažą arbatinį šaukštelį, vieną kiaušinį, prieskonių pagal skonį ir žinoma vandens (stiklinę). Picų padus taip pat galima gaminti iš bulvių, varškės, bet tai labiau egzotinės picos kurias gali atlaikyti ne kiekvieno skrandis. Varškės pado ingredientai ir proporcijos: varškės 200-300 gramų, pora kiaušinių, pusė arbatinio šaukštelio sodos, miltų 200-300 gramų, 3-4 šaukštai grietinės, šaukštas aliejaus. Visus ingredientus išmaišius tešla iškočiojama ir iš jos padaromas norimos formos blynas. Jis nebūtinai privalo būti įprastas apvalus – svarbu, kad tipltų į Jūsų skardą.

Kai padas paruoštas prasideda įdomesnioji dalis – ką dėsite ant picos viršaus. Visada galite eksperimentuoti ir sukurti kažką naujo tačiau reiktų laikytis pagrindinės taisyklės – skirtingų ingredientų picos viršuje turėtų būti ne daugiau kaip 6-7, nes tai greičiausiai nelabai aptiks Jūsų skrandžiui. Dažniausiai ant picos dedamos gėrybės: sūris, mėsa (kumpis, saliamis, faršas, filė, dešrelės), grybai, jūros gėrybės, pomidorai.  Sėkmės ekspreimentuojant.

O jei šis procesas Jums atrodo per sunkus – užsisakykite picą į namus. Picos Kaune galite užsisakyti iš picerijos „Picukė“. Visada geros kainos ir sočios, didelės picos. Bet kokiu atveju skanaus!