Reklamos agentura

Reklamos agentura Lietuvoje susirasti tikrai nėra sunku. Bandžiau, žinau. Suprantama, reikia žinoti, kokia reklamos agentūra tau yra reikalinga.

Reklamos agentura
Reklamos agentura

Kiek pastebėjau, žmonės dažnai daro klaidas maišydami reklamos kurybos agentura ir reklamos gamybos agentura.  Bet juk skirtumas atrodo yra toks akivaizdus, kuris būtų ir arkliui aiškus. Viena kuria idėją, strategiją, kaip produktą parduoti, galvoja ir patrauklų dizainą pakuotėms, reklaminiams stendams, kuria logotipus ar netgi reklaminius šūkius. Tuo tarpu reklamos agentura, kurios specializacija yra gamyba, tiesiog sukuria galutinį produktą, o jų spektras gali būti itin platus nuo reklaminių skrajučių iki milžiniško dydžio reklaminių plakatų kabinamų autostradose. Galbūt būtų ir netikslu sakyti, jog reklamos agenturos, užsiimančios gamyba specializuojasi lauko reklamoje. Kiek teko kalbėtis su partneriais, kuriems reikėjo šios paslaugos, jie kreipdavosi į vieną konkrečią lauko reklamos agentura, kuri Lietuvoje savo srityje pirmauja.

Asmeniškai į reklamos kurimo agentura kreiptis neteko, nes kai reikėdavo gamybos paslaugų, reklamos agentūroje man tiesiai ir sumaketuodavo mano viziją. Nemanau, kad neturio marketinginio supratimo, kas dedasi rinkoje. Tikiu, kad galiu pritaikyti savo kūrybines mintis, man tiesiog reikia pagalbos su išpildymu, kadangi neturiu laiko mokytis išmaniąsias dizaino programas. Juk esu verslininkas.

Taip pat teko susidurti su internetines reklamos agentura. Šiais laikais tai yra neišvengiama, kadangi tavo įmonė, verslas privalo būti matomi internete. Internetiniai paieškos puslapiai tai kaip telefono knygos, kurios egzistavo, kai Lietuva tik atgavo nepriklausomybę. Tačiau  tie laikai praėjo. Dabar interneto amžius. Ir visas šias paslaugas gali suteikti būtent tokia agentura. Mūsų įmonė pasinaudojo SEO paslaugomis. Rezultatais džiaugiamės iki šiol.

Kiek sunkiau mūsų įmonei buvo susirasti reklamos agentura Panevezyje. Tiesiog yra ne itin didelė, reklamos agentūros nelabai tilpo į nustatytus rėmus. O dirbti su reklamos agentura Panevėžyje norėjo mūsų klientas iš Norvegijos atidaręs ten fabriką. Norvegai tikėjosi, jog taip bus patogiau dėl logistikos priežasčių. Vis dėlto, galiausiai radome kompromisą. Šiuo metu dirbame su agentura iš Vilniaus, o klientus džiugina faktas, jog projektų vadovas laisvai skaito, rašo ir kalba norvegiškai.

Vertinant reklamos agentūrų situaciją Lietuvoje, čia dirba aukštos kvalifikacijos specialistai. Smagu, jog dažnai tenka susidurti su žmonėmis studijavusiais užsienyje, ar bent jau besistažavusiais svečioje šalyje. Tikiu, jog gyvenimas svetimoje kultūroje yra praktiškai būtinas reklamos rinkoje, nes jis itin praleplečia mąstymo ribas ir verčia į produktus bei deleguotas užduotis žiūrėti iš visai kitos pozicijos. Ir tai galioja viskam, nesvarbu kad reklamos agentura yra tik bendrinis apibūdinimas.

Kaip klientas matau didžiulę konkurenciją ir nemažą agentūrų pasirinkimą, o šitai mane džiugina. Tai tik parodo, jog ietuvoje ekonomika auga ir verslai yra linkę investuoti į savo paslaugų bei produktų afišavimą.