Kategorijos

3 patarimai kaip išsirinkti tinkamą jogos kilimėlį

Pradedant praktikuoti jogą ar sportuoti, jogos kilimėlis neretai tampa ištikimu palydovu, todėl labai svarbu išsirinkti sau tinkamą. Jums gali kilti klausimas, kaip tiksliai išsirinkti geriausią jogos kilimėlį? Juolab, kai pasirinkimo yra nemažai. Mes jums padėsime!

Visų pirma, jei planuojate pradėti lankyti jogos studiją, turėtumėte pasidomėti, ar ji suteiks jums kilimėlius. Neretai jogos studijos duoda jogos kilimėlius. Tačiau būkime nuoširdūs: turbūt ne visada malonu žinoti, kad ant to pačio kilimėlio prakaitą liejo ne vienas žmogus, tiesa? Taigi, patariame turėti savo kilimėlį. 

Šiame straipsnyje padėsime jums suprasti, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis jogos kilimėlį.

Pasirinkite tinkamą jogos kilimėlio storį

Standartiniai jogos kilimėliai paprastai yra 3mm storio ir tinkami didžiąjai daliai žmonių.

Verta atkreipti dėmesį į savo kūno sudėjimą. Jei esate lieknas, tuomet 3mm storio jogos kilimėlis jums gali būti per plonas. Nuo per plono kilimėlio gali skaudėti tas vietas, kuriomis remiatės į kilimėlį. Tada sunku susikaupti praktikai, jogos pozos tokiu atveju gali būti atliekamos netaisyklingai. Tokiu atveju jums reikės storesnio 6mm storio kilimėlio. Jis yra storesnis, todėl suteiks daugiau palaikymo jūsų sąnariams.​​

Tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį, kad ant storesnio jogos kilimėlio yra sunkiau atlikti pusiausvyros pratimus, pavyzdžiui, medžio pozą. Be to, dėl papildomo storio kilimėlis tampa didesnis, sunkiau jį nešiotis. Taigi, jei neturite jokių problemų dėl sąnarių, rekomenduojame  tarpinio storio jogos kilimėlius​. Ant jų patogu atlikti mankštą ir nesunku nešiotis.

Pasirinkite gerą jogos kilimėlio tekstūrą

Lygūs, negrublėto paviršiaus kilimėliai dažnai pasižymi išskirtiniu dizainu ir gali būti tikrai puikūs, jei pasirinksite kilimėlį atsakingai ir teisingai jį naudosite. Tokiems kilimėliams svarbu sukurti sukibimą, kuris neleistų jums paslysti. Rankų ir pėdų sukibimą su kilimėlius didina apšilimas prieš pradedant jogos praktiką. Taip part jogos kilimėlį galima papurkšti vandeniu prieš pradedant praktikuotis.

 Svarbu vengti lygių iš PVC  medžiagos pagamintų kilimėlių, nes jie yra tiesiog per slidūs.  PVC – tai plastikas, kuris ne tik kenkia sveikatai, bet ir yra slidūs. Rekomenduojame rinktis natūralios gumos jogos kilimėlius​. Jie ekologiški ir neabsorbuoja prakaito.

Kilimėliai, turintys tekstūruotą raštą, natūraliai suteikia sukibimą, todėl jie yra mažiau slidūs. Tokie dažniausiai būna medvilniniai  arba zomša padengti jogos kilimėliai. 

Atkreipkite dėmesį į tai, kur praktikuosite jogą

Prieš perkant jogos kilimėlį, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kur praktikuosite jogą. Jei dažniausiai praktikuosite namuose, jums nereikia jaudintis dėl sunkesnio kilimėlio. Jei esate pradedantysis, turėtumėte pirkti storesnį kilimėlį, nes jums bus patogiau.  Kokybiški, ekologiški kilimėliai sveria maždaug 2,5kg – 3kg.​ Tačiau jei praktikuositės studijoje, jums tikrai reikės lengvesnio kilimėlio. Jis turėtų būti pakankamai lengvas, kad galėtumėte nešiotis.

Yra daugybė dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis naują jogos kilimėlį, tačiau šie trys dalykai pradžioje yra svarbiausi. Vėliau, pažindami savo asmeninę praktiką ir konkrečius poreikius, atrasite ir savo tobulą jogos kilimėlį.​

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *