Kategorijos

3 priežastys nevartoti maisto papildų sportui

Maisto papildai sportui – tai dažniausias diskusijų objektas kiekvienam kuris planuoja pradėti sportuoti. Visi žinome, kaip yra svarbu tinkamai maitintis ir pasisavinti reikiamas maisto medžiagas norint pasiekti rezultatų salėje.

Na, o apie papildus kalba ir atrodo, jog vartoja visi. Tačiau ar jie iš tikrųjų yra mums tokie būtini?

Pasak mitybos ir sporto specialistų, papildų svarba ir efektyvumas – mitais apipintas reikalas. Taip jie padeda žmonėms pasisavinti papildomų maistinių medžiagų, tačiau jie nėra kažkokie stebukladariai, dovanojantys raumenis.

Pirminė priežastis dėl ko žmonės juos renkasi – tai noras pasiekti greitų rezultatų akimirksniu. Tačiau mūsų kūnas pagal tokius dėsnius neveikia. Raumenų auginimas – tai kantrybės ir darbo reikalaujantis dalykas.

Todėl, užuot prisiperkant dešimtis papildų, kur kas verčiau pradėti taisyklingai ir intensyviai sportuoti bei tinkamai valgyti.

Šiame straipsnyje pateiksime 5 mitybos ir sporto ekspertų priežastis dėl ko maisto papildų sportui vartoti neverta.

1.Jūs nepasirūpinote pagrindais

Jei planuojate vartoti reguliarų maisto papildų ciklą, ko gero turite vieną iš šių tikslų:

 • Numesti svorio
 • Užsiauginti raumenų masės
 • Turėti daugiau energijos
 • Siekti geresnių sporto rezultatų.

Tačiau jei nesate pasiruošę užsiimti sveikos mitybos ir sporto pagrindais, nesvarbu kiek papildų vartosite, norimo rezultato vis tiek nepasieksite. 

Pamirškite proteinus, kreatinus ir kitus preparatus. Svarbiausi dalykai norint pasiekti rezultatų sporto salėje yra šie:

 • Jėgos treniruotės bent 2-4 kartus per savaitę raumenims auginti
 • Reguliarūs pratimai metabolizmui gerinti
 • Aukštos kokybės ir turtingo maisto valgymas kasdien
 • Pakankamas skysčių gėrimas kasdien
 • 7-8 valandų miegas kas dieną.

Tai yra visiškai elementarūs dalykai, tačiau jai jūsų treniruotės salėje ir turite remtis, nesvarbus koks yra jūsų galutinis tikslas – numesti svorio, užsiauginti raumenų masės ar tiesiog pagerinti savo bendrą sveikatą ilgam laikui.

2. Jūs nežinote dėl ko juos vartojate

Nemažai papildus gaminančių kompanijų siekia specialiai sukonfūzyti vartotoją, vien tik tam, kad jie pirktų papildų.

Pasiskaičius produktų aprašymus internete, labai lengvai susidaro įspūdis, kad tai kažkas naujo ir nerealaus, tiesiog nusipirkite ir pamatysite kaip viskas pasikeis jūsų testosterono gamyboje ar raumenų auginime.

Tačiau ir sporto ekspertai prašo žmonių atitudumo ir gero savęs informavimo vertinant skirtingus produktus. Nesvarbu ką sako jūsų pažįstamas sporto salėje ar perskaityti atsiliepimai internete, prieš perkant tokį produktą įsitikinkite, kad tai yra būtent tai ko jums reikia.

Ar tai būtų kreatinas ar proteino milteliai, nesvarbu, tiesiog būtina žinoti.

3. Jūs nežinote ką darote

Fitneso pasaulis – nuolat keičiasi. Čia rasite kalnus informacijos apie bet kokį sporto aspektą ir dažnai sunku atskirti kas tiesa, o kas ne.

Papildai minimi pastoviai, todėl natūralu, jog žmogus kuris yra ne patyręs sportininkas taip pat jų įsigys, nors ir nežinia dėl ko.

Tačiau šiuo atveju irgi verčiau neskubėti.

Užuot pirkę preparatus, geriau susipažinkite su pagrindais kurie padės tinkamai treniruotis ir paruoš kūna tikslų siekimui.

Sporte, kaip ir kituose dalykuose svarbiausia yra lavinimas ir naudinga patirtis, tik tokiu būdu galėsite pasiekti tai ko iš tiesų norite.

Ne visi papildai yra blogi

Nors papildų rinka pakankamai neaiški paprastam vartotojui, tai nereiškia, jog nėra visiškai paprastų papildų kurie gali iš tiesų padėti tiems, kas turi gerą treniruočių bazę

Jie yra:

 • Kreatino monohidratas
 • Proteinas
 • Multivitaminai
 • Žuvų taukai
 • Vitaminas D.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą priežasčių dėl ko maisto papildų vartoti neverta. Nors jie gali būti geras dalykas padedantis pasiekti savo tikslų, prieš pradedant juos vartoti būtina žinoti kokią rolę jie atliks ir suvokti, jog stebuklingų rezultatų be stiprios bazės jie neatneš.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *