Kategorijos

5 dalykai, kuriuos turite žinoti pirkdami automobilį lizingu arba su paskola

Nusprendę įsigyti automobilį, dažniausiai turime tris būdus, kaip tai padaryti – sutaupyti, pirkti lizingu arba imti paskolą automobiliui. Jeigu sutaupyti sekasi sunkiai, tenka rinktis iš dviejų alternatyvų – lizingo ir paskolos automobiliui, tačiau kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Kad apsispręsti būtų paprasčiau, pranešime žiniasklaidai pateikiami 5 pagrindiniai patarimai, kurie leis nuspręsti, ką pasirinkti.

Nuspręskite, ar taupysite pradiniam įnašui, jeigu perkate lizingu

Nusprendus, už kokią sumą įsigysite automobilį, reikėtų apsvarstyti, ar galite sutaupyti pradiniam įnašui. Perkant automobilį lizingu, dažniausiai tam reikės skirti apie 10-15 proc. bendros jo vertės. Taigi, jeigu automobilis kainuoja 7 tūkst. eurų, pasiruoškite atseikėti 700-1050 eurų.

Tuo metu imant paskolą automobiliui, dažnai pradinis įnašas nėra būtinas. Jeigu atitinkate visus reikalavimus paskolai gauti, t.y. esate dirbantis asmuo, jūsų turimi šeimos finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. pajamų, galite kreiptis dėl paskolos, atitinkančios visą automobilio vertę.

Taigi, priklausomai nuo jūsų galimybių sutaupyti pradinį įnašą, įsigydami automobilį galite jį skirti lizingui arba sukaupta suma iškart padengti dalį automobilio kainos ir imti mažesnę paskolą automobiliui.

Apgalvokite, ar norite iškart tapti automobilio savininku

Paskolos automobiliui atveju, sutarus dėl paskolos sąlygų ir pasirašius sutartį, pinigai iškart pervedami pirkėjui ir jis pats įsigyja norimą automobilį. Taigi, sutvarkius registracijos dokumentus, automobilis iškart priklauso tam, kuris jį įsigijo.

Tuo metu, įsigyjant lizingu, taikoma dar viena rizikos valdymo priemonė – automobilio įkeitimas. Tuomet, kai kreipiatės dėl konkretaus automobilio lizingo, bankas ar kita kredito įstaiga pirmiausia įvertina jo rinkos kainą ir, jeigu ji atitinka pardavimo vertę, ją perveda pardavėjui. Tuomet automobilis tampa banko nuosavybe iki tol, kol jūs sumokate visą sutartą sumą. Automobiliai išsimokėtinai Kaune.

Taigi, rinkdamiesi tarp lizingo ir paskolos, nuspręskite, ar jums svarbu iškart tapti automobilio savininku, ar galite palaukti, kol išmokėsite visą paskolą.

Apsvarstykite, ar automobiliui nereikės remonto

Kaip jau minėta anksčiau, įsigyjant automobilį lizingu, visa jo suma pervedama pardavėjui, o paskolos automobiliui atveju – pirkėjui.

Taigi, jeigu nusprendėte įsigyti naudotą automobilį, kuriam gali prireikti remonto ar, pavyzdžiui, naujų padangų, verta pasirinkti paskolą automobiliui. Tokiu atveju, galite imti šiek tiek didesnę paskolą, ir likusius pinigus panaudoti automobilio reikmėms. Įsigyjant automobilį lizingu, tokios galimybės nėra, nes visa suma iškart yra pervedama automobilio pardavėjui.

Taigi, jei perkate naują automobilį, turite pradinį įnašą ir jums nereikia sukti galvos dėl jo remonto, galite pasirinkti lizingą, o jeigu svarstote apie naudotą ir šiek tiek „pagyvenusį“, labiau tiks paskola automobiliui.

Įvertinkite paskolos sutarties sąlygas

Ir paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus patarimas – rinkdamiesi automobilį, įvertinę jo kainą, apsvarstę alternatyvas, būtinai įsigilinkite į paskolos sutarties sąlygas.

Kaip jau minėta, visi jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai turi neviršyti 40 proc. tvarių jūsų šeimos pajamų. Tarkime, jeigu šeimos mėnesinės pajamos yra 1000 EUR ir ji neturi jokių kitų finansinių įsipareigojimų, paskolai grąžinti maksimaliai galėtumėte skirti 400 EUR per mėnesį. Taigi, ar įsigyjate automobilai lizingu Kaune, ar imdami paskolą, svarbu įvertinti, ar turėsite finansinių galimybių mokėti įmokas.

Kitas svarbus dalykas, į kurį turėtumėte atsižvelgti skaitydami sutartį – Kasko draudimas. Automobilį, įsigytą lizingu, dažniausiai privaloma apdrausti Kasko draudimu, kuris kainuoja papildomai. Paskolos automobiliui atveju šios būtinybės nėra – įsigijęs asmuo tampa automobilio savininku ir pats sprendžia, ar verta jį drausti, ar ne.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad perkant automobilį lizingu, palūkanos dažniausiai būna mažesnės nei imant paskolą automobiliui, bet, kaip jau minėta, pirmuoju atveju reikia įnešti pradinį įnašą, įkeisti automobilį ir apdrausti jį Kasko draudimu.

Tiesa, abiem atvejais – tiek perkant lizingu, tiek imant paskolą automobiliui – palūkanų suma priklauso nuo automobilio ir skolinamos sumos vertės.

Taigi, nors lizingu įsigyti automobilį iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti pigiau, reikėtų įvertinti visas sutarties sąlygas – Kasko draudimui išleidžiamą sumą, pradinį įnašą, palūkanas, sutarties mokesčius ir tuomet pasirinkti tinkamiausią sprendimą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *