Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
6 naudotos automobilių dalys, kurias turėtumėte tikrinti dažniausiai

Kategorijos

6 automobilių dalys, kurias turėtumėte tikrinti dažniausiai

Mūsų automobilis dažnai mums duoda daugiau, nei mes duodame jam. Juk tai yra investicija, todėl turėtumėme jam skirti daugiau dėmesio ir priežiūros. Todėl jeigu reguliariai patikrinsite tik kelias svarbiausias jo dalis, stipriai sumažinsite avarijų ir netikėtų gedimų galimybę. Šis ritualas ne tik padidins jūsų saugumo lygį, bet ir prailgins jūsų transporto gyvavimo laikotarpį. Taip pat, išmokę patikrą pasidaryti patys, o  naudotos automobilių dalys bus panaudotos sugedusių detalių pakeitimui, sutaupysite ir laiko, ir pinigų.

Stabdžiai

Negalite sau leisti stabdžių būklės tikrinti tik tuomet, kai jau jaučiate kas kažkas yra ne taip. Stabdymo metu išgirdus cypimą, galite neabejoti, jog turite pakeisti stabdžių trinkeles. Tačiau geriau tokio atvejo nelaukti ir reguliariai jas patikrinti patiems arba pas specialistą.

 

Padangos

Tai viena iš svarbiausių ir labiausiai pamirštų automobilio dalių. Kad jas pakeistų, daugelis laukia apie 4-6 metus, bet beveik visi pamiršta jas reguliariai tikrinti. Patikrinkite padangų protektorių naudodami įprastą cento metodą, o degalinėje neaplenkite slėgio matuoklio. Galite netgi patys nusipirkti manometrą. Turėkite omenyje, kad pasikeitusi oro temperatūra taip pat gali daryti įtaką slėgiui padangose.

 

Oro filtras

Užsikimšus oro filtrui, padidėja jūsų kuro sąnaudos. Tai gali net sumažinti automobilio galingumą. Šios dalies tikrinimas ir keitimas nėra brangus, bet gali gerokai pagerinti vairavimo kokybę.

 

Tepalai

Šiuolaikiniai automobiliai reikalauja tepalų pakeitimo kas keliolika tūkstančių kilometrų, priklausomai nuo jūsų automobilio modelio (dėl tikslaus skaičiaus patikrinkite savo automobilio naudojimo vadovą). Laikui bėgant tepalai tampa vis mažiau klampūs ir pilni priemaišų, todėl negali tinkamai sulubrikuoti variklio. Juos pasikeisti galite patys arba palikti šį darbą specialistui.

 

Vairo stiprintuvo skystis

Jeigu esate vairavę automobilį be vairo stiprintuvo, tuomet turbūt suprantate jo vertę. Vairo stiprintuvo skystis užtikrina sklandų jo veikimą. Be to, jį pakeisti galite ir patys.

 

Greičių dėžės alyva

Reikėtų įsitikinti, kad alyvos yra pakankamai ir, jog ji neprateka. Ją keisdami atsižvelkite į automobilio gamintojo specifikacijas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *