Kategorijos

6 populiariausi mitai apie šunų maistą

Parinkti tinkamą pašarą savo mylimam augintiniui ne visada yra paprasta. Kartais tenka išbandyti ne vieną ir ne dvi rūšis, kol galiausiai pavyksta atrasti tokį pašą, kuris šuniui ne tik patiktų, bet ir tiktų. Niekam ne paslaptis, kad maistas šunims turi būti ne tik pakankamai geros sudėties, bet ir tinkantis konkrečiam augintiniui. Gera sudėtis – tai dar ne viskas, todėl naudinga apžvelgti kelis populiariausius mitus apie šunų pašarą: galbūt tai leis paprasčiau planuoti augintinio mitybos racioną.

Mitas nr. 1: jei maistas šuniui nepatinka, jam jis netiks

Nebūtinai. Kartais augintinius pernelyg išlepiname, todėl jie tikisi, kad maistas bus nuolatos paskaninamas kuo nors gardesniu. Vertėtų laikytis vienos paprastos taisyklės:  jei šuo savo maisto nesuvalgo per 10-15 minučių, jį reikėtų patraukti, ir tą patį pašarą pasiūlyti tik kito maitinimo metu. Šuo vis tiek nevalgo? Vadinasi, jis nėra išalkęs. 

Mitas nr. 2: dantų švaros palaikymui reikia duoti kaulų

Nors šeriant RAW mitybos principu kaulinė mėsos dalis yra tikrai reikalinga, tačiau tuomet, jei augintinį šeriate sausu maistu, kaulų jam duoti tikrai nereikėtų. Jei mitybos racioną papildysite kaulais, galite padaryti meškos paslaugą: šuo grauždamas kaulus gali nusilaužti dantis ar užkimšti virškinamąjį traktą (deja, ne taip ir retai tai baigiasi sudėtinga operacija).

Mitas nr. 3: augintinio mitybos racioną nuolatos reikia papildyti kažkuo nauju

Jei augintiniui duodamas pašaras yra subalansuotas, nieko papildomo tikrai nereikia duoti. Žinoma, jei šuo yra dresuojamas, karts nuo karto jį galite palepinti skanėstais, tačiau nepamirškite, kad jie turėtų sudaryti ne daugiau nei dešimtadalį mitybos raciono.

Mitas nr. 4: jei šuo bus šeriamas žalia mėsa, jis bus agresyvus

Gaila, tačiau šis mitas vis dar yra ganėtinai gajus, tačiau tikrai nėra jokio pagrindo manyti, kad šuns mityba gali turėti įtakos agresijai. Jei šuniui vienas ar kitas maistas atrodys labai vertingas, jis gali jį saugoti nuo kitų gentainių, tačiau resursų saugojimo problema – tai atskira tema, kuri yra labiau susijusi ne su pačia mityba, bet su elgsena. 

Mitas nr. 5: šuniui atsibosta valgyti vieną ir tą patį maistą

Net ir tada, kai pavyksta atrasti tokį pašarą, kuris augintiniui tikrai patinka ir tinka, po kurio laiko šeimininkai sugalvoja, kad atėjo laikas pašarą pakeisti kitu. Jei šuo maistą valgo vangiau nei anksčiau, tai gali būti susiję su daugybe veiksnių: šuo jaučiasi prastai, duodamo maisto porcija yra pernelyg didelė, maistas šuniui visuomet yra prieinamas, ir t.t. Tokiu atveju vertėtų sumažinti porciją ir pasistengti, kad pašaras išlaikytų savo vertę: šunį galite šerti tik už atliktas komandas, šerti ne iš dubenėlio, bet iš interaktyvių žaislų, ir t.t.

Mitas nr.6: jei pašaro sudėtis yra gera, maistas gali tikti bet kuriam šuniui

Tikrai ne. Kad ir kokia puiki būtų maisto sudėtis, tai tikrai nereiškia, kad pašaras tiks būtent jūsų augintiniui. Vieni šunys netoleruoja vištienos baltymų, kiti – jautienos, ir t.t. Vertėtų stebėti, ar šuo neviduriuoja, ar jo nekankina alergija, ar kailis yra blizgus, ir t.t.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *