Kategorijos

7 Galingi Imuninės Sistemos Stiprintuvai

Maitindami savo kūną tam tikru maistu, jūsų imuninė sistema gali išlikti stipri. Jei ieškote būdų, kaip išvengti peršalimo ir gripo, pirmiausia turėtumėte apsilankyti vietinėje maisto prekių parduotuvėje. Suplanuokite savo maistą, kad būtų įtraukti šie 7 galingi imuninės sistemos stiprintuvai.

1. Jogurtas

Ieškokite jogurtų, kurių etiketėje atspausdinta „gyva ir aktyvi kultūra“, pavyzdžiui, graikiško jogurto. Šios kultūros gali stimuliuoti jūsų imuninę sistemą, kad padėtų kovoti su ligomis. Stenkitės gauti paprastus jogurtus, o ne tuos, kurie yra aromatinti ir įpilti cukraus. Vietoje jo galite pasaldinti paprastą jogurtą sveikais vaisiais ir medaus lašeliu.

Jogurtas taip pat gali būti puikus vitamino D šaltinis, todėl pabandykite pasirinkti prekių ženklus, kuriuose yra vitamino D. Vitaminas D padeda reguliuoti imuninę sistemą ir, kaip manoma, sustiprina natūralią mūsų organizmo apsaugą nuo ligų.

2. Žalioji arbata

Tiek žaliojoje, tiek juodojoje arbatose yra flavonoidų, tam tikro tipo antioksidantų. Žalia arbata, kur iš tikrųjų išsiskiria, yra epigallokatechino galate arba EGCG, dar vienas galingas antioksidantas. Įrodyta, kad EGCG sustiprina imuninę funkciją. Fermentacijos proceso metu juodoji arbata sunaikina daug EGCG. Kita vertus, žalioji arbata yra garinama ir nefermentuojama, todėl EGCG yra išsaugoma.

Žalioji arbata taip pat yra geras aminorūgšties L-teanino šaltinis. L-teaninas gali padėti gaminti gemalus kovojančius junginius jūsų T ląstelėse.

3. Brokoliai

Brokoliai yra užpilti vitaminai ir mineralai. Pateikite vitaminus A, C ir E, taip pat gausite kitų antioksidantų ir skaidulų, brokoliai yra vieninteliai sveikiausi daržovės, kuriuos galite rasti ant savo stalo. Svarbiausia, kad jo energija išliktų nepakeista – ji virti kuo mažiau – arba dar geriau, visai ne.

4. Ciberžolė

Galite žinoti ciberžolę kaip pagrindinę daugelio karijų sudedamąją dalį. Bet šis ryškiai geltonas, kartusis prieskonis taip pat daugelį metų buvo naudojamas kaip priešuždegiminis vaistas gydant ir osteoartritą, ir reumatoidinį artritą. Be to, „researchTrusted Source“ rodo, kad didelės kurkumino koncentracijos, suteikiančios ciberžolei būdingą spalvą, gali padėti sumažinti mankštos sukeltus raumenų pažeidimus.

5. Migdolai

Kai reikia užkirsti kelią peršalimo ligoms ir kovoti su jomis, vitaminas E paprastai keičia vitaminą C. Tačiau vitaminas E yra sveikos imuninės sistemos raktas. Tai yra riebaluose tirpus vitaminas, reiškiantis, kad reikia tinkamai absorbuoti riebalus. Riešutai, tokie kaip migdolai, yra supakuoti su vitaminu, taip pat turi sveikų riebalų. Pusės puodelio porcija, kuri sudaro apie 46 nesmulkintų migdolų, suteikia beveik 100 procentų rekomenduojamo dienos vitamino E kiekio.

6. Špinatai

Špinatai sudarė mūsų sąrašą ne tik todėl, kad juose gausu vitamino C. Taip pat juose gausu antioksidantų ir beta karotino, kurie gali padidinti mūsų imuninės sistemos gebėjimą kovoti su infekcijomis. Panašiai kaip brokoliai, špinatai yra sveikiausi, kai jie yra virti kuo mažiau, kad išlaikytų maistines medžiagas. Tačiau lengvas virimas padidina jo vitamino A kiekį ir leidžia iš oksalo rūgšties išsiskirti kitoms maistinėms medžiagoms.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *