Kategorijos

Akių apsauga soliariume

Viena iš didžiausių klaidų, kurią daro žmonės soliariume, yra ne apsaugojimas savo akių nuo UV spindulių. Jie tiesiog nežino, jog tą daryti būtina arba bijo, jog gali atsirasti nedideli balti apskritimai ant neįdegusio akies voko, todėl mano, jog soliariume tiesiog užteks pabūti užsimerkus, jog išvengti žalos savo akims. Deja apsaugoti akims – to neužtenka. Štai keletas faktų, kurie jums padės suvokti kodėl reikia saugoti akis soliariume:

1. Kaip ir žmogaus oda, akys taip pat gali nudegti nuo saulės ar soliariumo spindulių. Deginimasis soliariume be akių apsaugos gali sukelti akių raudonumą, niežulį, ašarojimą. Tai yra trumpalaikio akių pažeidimo simptomai.
2. Pakenkti savo akims galite ir per vieną deginimosi seansą. To pilnai pakanka trumpalaikiams akių pažeidimams sukelti.
3. UV spinduliai sukelia šias ligų formas:
a) Fotokeratitas (ragenos uždegimas). Simptomai: akių skausmas, dilgčiojimas, paraudimas, ašarojimas, svetimkūnio jausmas akyje, padidėjęs vokų jautrumas. Tokie simptomai įprastai atsiranda greitai, praėjus 30-60 min., tačiau gali pasireikšti ir po 6-12 val. Visa laimė, nors skausmingi ir nemalonūs, tačiau nesukelia ilgalaikių pasekmių.
b) Katarakta (lęšiuko drumstumas). Nuo jos dažniausiai kenčia vyresnio amžiaus žmonės, nes lęšiukas pradeda drumstėti dėl medžiagų apykaitos sulėtėjimo. Tačiau ją gali paskatinti ir UV spinduliai.
c) Bazalinių ląstelių karcinoma – tai dažniausias vokų piktybinis auglys susiformuojantis iš voko odos paviršinio sluoksnio (epidermio) bazalinių ląstelių. Pagrindiniai rizikos veiksniai yra du: šviesi oda (I, II odos tipai) ir tiesioginiai Uv spinduliai.
4. Užmerktos akys jūsų neapsaugos. Jūsų akių vokai natūraliai gali blokuoti tik mažiau nei 25% žalingų UV spindulių.
5. Pakartotinas UV spindulių poveikis be akių apsaugos gali sukelti ilgalaikias ar net nuolatines akių problemas.

Paprasti ir patikimi būdai apsaugoti jūsų akis būtų specialūs soliariumo akiniai, kurie yra lengvi ir kompaktiški, jų dėvėjimas jums tikrai nesukels nepatogumų. Taip pat yra soliariumo akinių alternatyva, tai specialūs šviesą atspindintys ir jos spindulių nepraleidžiantys lipdukai. Jie lengvai suklijuojami į kūgio formą ir dedamiesi ant akių. Jei savo odą saugote su įdegio kosmetika, tai akis būtinai saugokite išvardintom priemonėm.

Net ir keletas išvardintų faktų, turėtų būti pakankamas stimulas, jums pradėti saugoti akis besideginant soliariume. Tuo labiau ,jog būdų tam padaryti tikrai yra.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *