Kategorijos

Akriliniai dažai: kas lėmė tokį populiarumą?

Akriliniai dazaiAkriliniai dažai pagal savo naudojimo ir eksploatacines savybes gerokai lenkia kitų tipų dažus ir tinka dažyti įvairiomis sąlygomis: tiek lauke, tiek viduje, įvairius paviršius: tiek lubas, tiek grindis, tiek sienas, įvairias medžiagas: tiek medieną, tiek metalą, tiek kitus paviršius, ir t. t.

Nepaisant plačių akrilo dažų panaudojimo galimybių, vis dėlto, dažniausiai jie naudojami vidaus – sienų, lubų, grindų, apdailai. Viena iš priežasčių yra tai, kad akrilas yra skiedžiamas vandeniu, todėl tokie vandens pagrindo akriliniai dažai yra ekologiškesni, nekenksmingi aplinkai ir žmonėms, jie greičiau džiūsta, neskleidžia tokio aitraus ir ilgai išliekančio kvapo, greičiau išsivėdina.

Akriliniai dažai pasižymi dideliu elastingumu ir tvirta plėvele, todėl tinka dažyti tiek luboms, tiek grindims, tiek sienoms, jie lengvai valomi ir yra pakankamai atsparūs trinčiai. Yra speciali akrilinių dažų linija, papildyta specialiais priedais, dėl kurių akriliniai dažai tampa nepralaidūs drėgmei ir garams, todėl tokie dažai yra tinkami dažyti drėgnoms patalpoms – vonios kambariui, virtuvei, katilinei ir pan.

Taip pat akriliniai dažai yra vertinami, nes jie lengvai ir tolygiai tepasi, lyginant su aliejiniais dažais, taip pat greičiau džiūsta, todėl greičiau galima tepti antrą dažų sluoksnį. Akriliniuose dažuose nesusidaro oro burbuliukai, todėl su jais nereikia elgtis taip atsargiai kaip su aliejiniais dažais.

Dažant akriliniais dažais ne visada yra būtina paviršių gruntuoti, nes akrilo dažai nenusilups nuo negruntuoto paviršiaus, tačiau gruntuoti rekomenduojama dėl apsaugos nuo neigiamo atmosferos poveikio.

Taigi, plačios akrilinių dažų panaudojimo galimybės ir naudojimo bei eksploatacijos sąlygos nulėmė, kad akriliniai dažai – plačiausiai naudojami. Lyginant su kitais dažų tipais, tai itin pažangūs dažai, todėl tikėtina, kad greitu metu jų niekas nepakeis.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *