Kategorijos

Akrilinis dekoratyvinis tinkas

Nutarėte namo statyba, jo sienų dekoravimu pasirūpinti patys? Tuomet dekoratyvinis tinkas, jo savybės, panaudojimo galimybės ir specifiniai šio gaminio  niuansai – tema, kuri šiuo metu Jums tikriausiai aktuali. Dekoratyvinis tinkas yra viena populiariausių namo apdailos, apsaugos ir šiltinimo priemonių. Šios medžiagos  rūšių galima suskaičiuoti nemažai. Viena tokių – akrilinis dekoratyvinis tinkas.

Kada rinktis akrilinį dekoratyvinį tinką

Akrilinis dekoratyvinis tinkas yra tinkamas tiek vidaus, tiek išorės darbams. Visgi, dažniausiai jis pasirenkamas namo fasado dekoravimui. Renkantis tinką, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokia buvo naudota medžiaga namui apšiltinti.

Jeigu namo sienos buvo šiltintos polistireniniu putplasčiu, akrilinis dekoratyvinis tinkas – idealus pasirinkimas. Jis yra gana elastingas ir turi savybę praleisti dvigubai mažiau drėgmės nei silikoninis dekoratyvinis tinkas. Dėl savo atsparumo drėgmei,  šis tinkas puikiai sukimba su tinkuojamu paviršiumi.

Specialistai pabrėžia, kad perkant dekoratyvinį tinką, būtina detaliai išsiaiškinti visas šios medžiagos savybes ir panaudojimo galimybes. Kitaip klaidų neišvengsite. Sakykim, jeigu fasadas apšiltintas mineraline vata, akrilinis tinkas netiks. Taip yra todėl, kad akriliniam tinkui nepraleidžiant garų, šie, vos tik pasiekę tinką, neturės kur išgaruoti. Dėl susiformavusio kondensato tinkas gali atsilupti.

Akrilinio tinko privalumai

Kaip jau minėjome, renkantis dekoratyvinį tinką, svarbu įvertinti paties tinko  ir tinkuojamo pagrindo specifines savybes. Be abejonės, išsami konsultacija su statybų ekspertais ir profesionaliais statybinių medžiagų prekeiviais, gali padėti išspręsti visus kilusius neaiškumus. Tuo tarpu, pateiksime specialistų vardijamus akrilinio dekoratyvinio tinko privalumus:

  • Šio tipo tinkas yra idealus pasirinkimas tose vietose, kur visais metų sezonais iškrenta nemažai kritulių, nes akrilinis tinkas – viena atspariausių drėgmei tinko rūšių.
  • Akrilinis tinkas yra gana Dėl šios savybės jį lengva naudoti ir neįgudusiomis rankomis. Jeigu darbo metu medžiaga deformuosis, atsiras nenumatytų defektų, galėsite labai lengvai viską pakoreguoti.
  • Papildytas įvairiais biologiniais priedais, kurie apsaugo nuo grybelio, dumblių. Dėl šios savybės akrilinis tinkas yra tinkamas bet kokioje išorinėje ir vidinėje aplinkoje esantiems tinkuojamiems paviršiams.
  • Statybinių medžiagų rinka siūlo labai platų spalvų bei atspalvių pasirinkimą.
  • Akrilinio tinko paviršių galima padengti daugelio rūšių dažais. Specialistai teigia, jog būtent dėl šios savybės šis tinkas labai populiarus pirkėjų tarpe. Galimybė pasirinkti bet kokius dažus, net ir po kelerių metų kai stipriai išblunka spalva, yra stiprioji akrilinio dekoratyvinio tinko stiprioji pusė.

Akrilinio tinko naudojimas

Akrilinis dekoratyvinis tinkas prekybos vietose būna  jau paruoštas naudoti. Galima tepti ant tinkuojamo paviršiaus tiek rankiniu, tiek mašininiu būdu. Taip pat yra tinkamas ir išoriniams, ir vidiniams pastatų tinkavimo darbams. Bet kokiu atveju, pagrindas, ruošiamas tinkavimo darbams, turi būti švarus, sausas, lygus bei tvirtas. Visi nešvarumai, mažinantys medžiagų sukibimą, neišvengiamai pablogins norimą rezultatą. Norint išsaugoti visas akrilinio tinko teigiamas savybes, labai svarbu laikytis struktūrinio tinko laikymo ir darbo reikalavimų.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *