Kategorijos

Aktyvus laisvalaikis – sveikatos šaltinis

Aktyvus laisvalaikis yra laikomas sveikatos šaltiniu, kuris be visa ko yra ir nemokamas arba labai pigus. Aktyviai leidžiant savo laisvą laiką gamtoje kvėpuojama kur kas grynesniu oru nei namuose ar prekybos centruose, dirba įvairūs raumenys (priklausomai nuo pasirinktos laisvalaikio rūšies).

Pasirinkus bėgiojimą aktyviai dirbs kojų raumenys, bus stiprinama ištvermė. Siekiant didesnės motyvacijos rekomenduojama užsiregistruoti į įvairius bėgimo renginius (We Run Vilnius, Trakų pusmaratonis ar pan.) Tokie renginiai skatina aktyviau treniruotis, varžytis su draugais ir nepažįstamais asmenimis, siekti savo rekordų, galbūt ateityje užimti ir prizines vietas.

Atšilus orams verta susimąstyti ir apie išvyką į gamtą su palapinėmis ar baidarėmis. Tai leidžia pasijusti dar arčiau gamtos, pasimėgauti visiškai tyru oru, atgauti jėgas po darbo savaitės ar po visos žiemos pasikrauti energijos užtaiso. Tačiau jei ruošiatės tai daryti dar pavasarį – stebėkite orų prognozes ir prisitaikykite prie jų pasirinkdami inventorių: palapines, miegmaišius ar net drabužius.

Trumpoms vakaro išvykoms puikiai tinka dviratis. Net ir po darbo turėtumėte rasti valandą ar dvi dviračių pedalams paminti. Nuvykite iki artimiausio parko, pasidomėkite įdomesnėmis apylinkių vietomis, susikurkite savo maršrutą ir jį įveikite.

Netgi trumpi pasivaikščiojimai yra gerai. Išeikite bent pusvalandžiui per dieną ir po kelių dienų pajusite kur kas geresnę nuotaiką, pakilesnes emocijas, didesnį gyvenimo džiaugsmą. Net jei nelabai turite laiko, pasivaikščiojimui jo rasti įmanoma. Pavyzdžiui, išlipkite keliomis stotelėmis anksčiau ir iki darbo nueikite likusį maršrutą pėsčiomis, o jei vykstate nuosavu automobiliu, palikite jį tolesnėje aikštelėje. Senamiestyje dirbantiems asmenims tai gali padėti ir sutaupyti šiek tiek pinigų.

Judėjimas, aktyvus laisvalaikis tampa būtinybe, nors vis dar tėra rekomendacija. Judėdami išvengsite daugybės sveikatos sutrikimų, lengviau pasieksite savo kai kurių tikslų, galbūt prailginsite savo gyvenimo trukmę, o jo kokybę tai tikrai kilstelėsite aukštyn. Pamirškite tingumą – judėkite!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *