Kategorijos

Akumuliatoriai ir vėstantys rytai: kas juos sieja?

AkumuliatoriaiAkumuliatoriai gali būti įvairių tipų, talpos ir kitų charakteristikų, tačiau, bet kuriuo atveju, jie yra vieni iš svarbiausių elementų automobilyje. Vasara ši svarba nėra tokia pastebima kaip žiemą: automobilio užbedimas priklauso ir nuo daugybės kitų agregatų, tačiau svarbiausią vaidmenį šiame procese, kuris yra ypač aktualus po itin šaltos nakties, vaidina akumuliatorius.

Tikriausiai, kiekvienas vairuotojas žino tą nemalonų jausmą, kai po itin šaltos nakties kelią automobilio link lydi mintys, ar pavyks jį užvesti, ar pavyks nuvykti į reikiamą vietą, kai atsisėdus ir pasukus automobilio raktelį, pasigirsta starterio garsas, tačiau variklis neužsiveda. Dar kartą, dar kartą. Ir nieko.

Kad pavyktų išvengti šios problemos, sugadinančios visą dieną, reikia tinkamai rūpintis akumuliatoriumi ir jį paruošti šaltajam metų laikui.

Pirmiausia, specialistai rekomenduoja prieš paspaudžiant pirmajam šaltukui pakeisti automobilio žvakes, skriejiką, paskirstymo dangtelį, jei reikia, ir aukštos įtampos laidus. Taip pat kuro ir oro filtrus, nes tai užvedant automobilį, leis mažiau kankinti akumuliatorių.

Akumuliatorius tarnauja 2–5 metus, tačiau konkretų tarnavimo laiką apibrėžti labai sunku, nes jis labai priklauso nuo akumuliatoriaus priežiūros ir eksploatavimo būdų. Labai svarbu, kad akumuliatoriaus išorė visada būtų sausa ir švari, nes tai užtikrina, kad akumuliatorius neišsikrauna dėl susidariusio paviršiaus laidumo, o korozijos pažeisti kontaktai sąlygoja įtampos kritimą, o tai – akumuliatoriaus sugadinimą. Taip pat svarbu nelaikyti išsikrovusio akumuliatoriaus, nes jis gali užšalti (pakrautas akumuliatorius niekada neužšals, nes tam reikalinga -60 °C temperatūra, kas mūsų klimato zonoje – praktiškai neįmanoma). Svarbu nuolat tikrinti akumuliatoriaus būklę, ypač, jei važinėjate trumpais atstumais: po užvedimo akumuliatoriaus baterija į pradinę būseną atsistato tik po dvidešimties minučių generatoriaus darbo, todėl greitesnis variklio užgesinimas labai eikvoja akumuliatoriaus energiją ir jį reikia dažniau įkrauto.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *