Kategorijos

Akustinės pertvaros – atviro tipo biurų išsigelbėjimas

akustines pertvarosBiurų įrengimas taip pat turi madas, kaip ir batai ar drabužiai. Iš anksčiau populiarių uždarų kabinetų pastarąjį dešimtmetį kone visos įmonės persikėlė į atviro tipo biurus („open office“), kuris išsiskiria vientisomis didelėmis erdvėmis, kuriose vienu metu dirba (o kartu ir triukšmauja) nemažai žmonių. Priklausomai nuo įmonės veiklos tipo, toks išplanavimas gali būti labai palankus, tačiau darbo kokybės specialistai pastaraisiais metais ėmė kalbėti apie neigiamas atviro tipo biurų savybes. Viena iš jų (ir turbūt pati svarbiausia) – didelis triukšmas. Dėl didelio triukšmo kenčia darbuotojų susikaupimas, darbo kokybė, o ilgainiui ir pasitenkinimas darbu. Todėl visos įmonės yra kone priverstos ieškoti tam tikrų sprendimų, kaip, pavyzdžiui, akustinės pertvaros.

Su triukšmo problema biurai gali kovoti įvairiai, tačiau dauguma metodų yra gana drastiški ir pareikalaujantys labai didelių investicijų. Visada išlieka galimybė biurą perkelti į kitas patalpas, kuriose akustinė klasė yra aukštesnė. Taip pat, galima daryti ir esamų patalpų remontą, sienas bei lubas padengiant specialia akustine medžiaga. Tačiau esant dideliam ofisui toks sprendimas gali būti ne tik itin brangus, bet ir neefektyvus. Taigi, įmonės kur kas mieliau renkasi biuruose sumontuoti prie stalų tvirtinamas akustines pertvaras. Jos suteikia darbo vietai uždarumo pojūtį ir taip pat sumažina triukšmo lygį, todėl yra naudingos ne tik dideliems biurams, bet ir įmonėms, įsikūrusiomis vos vienoje nedidelėje patalpoje, kurioje darbuotojams itin trūksta privatumo.

Blaškantys kolegų pokalbiai, kuomet sumontuotos akustinės pertvaros, tampa labiau foniniu triukšmu, kurio lygis yra gerokai mažesnis. Tokio tipo akustinės pertvaros yra aptrauktos specialiu garsą izoliuojančiu audiniu, todėl jos puikiai sumažina triukšmo lygį biure. Taip pat, šios pertvaros yra minkštos, todėl darbuotojai mėgsta jas naudoti ir kaip lentas įvairiems rašteliams, priminimams ar dokumentams pasikabinti. Ne veltui sakoma, kad įmonei pirmiausiai reikia rūpintis savo darbuotoju, nes patenkintas darbuotojas puikiai reprezentuos savo darbdavį ir savo darbą atliks kur kas geriau. Jei jam tai padaryti padės mažesnis triukšmas biure ir sumontuotos akustinės pertvaros – pats laikas jas įsigyti.

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *