Kategorijos

Anglų kalbos mokymasis: nuo ko priklauso sėkmė?

anglu kalbos mokymasis

Vieniems anglų kalbos mokymasis nesudaro jokių problemų, kitiems anglų kalba – tarsi kietas riešutas, kurį sunkiai sekasi pralauzti. Tai gali priklausyti nuo daugelio veiksnių: gabumų, vaikystėje peržiūrėtų angliškų animacinių filmukų kiekio, mokytojų indėlio ar net gyvenimo būdo.

Kuo gyvenimo būdas siejasi su anglų kalbos mokymusi?

Būna, kad žmogus, niekada negyvenęs nei JAV, nei UK, taip pat niekada nebuvęs geras mokinys – angliškai kalba tarsi ši būtų gimtoji. Taip gali nutikti tiesiog dėl gyvenimo būdo, kuris yra tarsi „palankus anglų kalbos mokymuisi“. Pavyzdžiui, susiradus angliškai kalbančią antrąją pusę – anglų kalba be jokių didesnių pastangų tarsi įauga į kraują. Juk su mylimu žmogumi viusomet malonu bendrauti, jo ištarti žodžiai geriau įsimena, o ir „mokymusi“ tokio bendravimo nepavadintum.

Taip pat galime pastebėti paradoksą, kad stropumo stokojantys mokiniai dažnai tampa anglų kalbos pirmūnais. Dažnai pasitaikanti šio paradokso priežastis – angliški filmai. Šiais laikais jaunimas retai kada žiūri filmus su lietuvišku vertimu. Filmų žiūrėjimas ypač populiarus tarp tingių mokinių, kurie mieliau įsijungs amerikietišką serialą nei prisės ruošti namų darbus.

Kuo anglų kalbos mokymasis priklauso nuo mokytojų?

Paprastai mokiniai mokytojus skirsto į tris rūšis:

  • kirviai;

  • mokantys sudominti;

  • leidžiantys lipti ant galvos.

Dauguma mokinių būtent „kirvių“ pamokas išmoksta geriausiai. Žinoma, pasitaiko ir išimčių, tačiau baimė net ir šiais laikais gali būti varomuoju varikliu. Tuo tarpu mokytojai, leidžiantys mokinaims lipti ant jų galvos, paprastai nesulaukia tiek daug mokinių dėmesio. Per jų pamokas vieni žiūri pro langą, kiti puse pamokos negali suprasti, kad jau baigėsi pertrauka, treti „skrolina“ facebook’ą, ir tik patys stropiausi atlieka užduotis ir klauso, ką kalba mokytojas.

Tačiau yra ir trečioji, optimaliausia mokytojų rūšis – mokantys sudominti. Tokių yra nedaug, tačiau jie sugeba visus suvaldyti be griežtesnės gaidelės balse ir be švaistymosi dvejetais. Paprastai šių mokytojų akylai klausosi visa klasė – net ir „blogiečiai“. Jie sugeba sudominti ir mokomąją medžiagą pateikti taip, kad visi suprastų. Jie neprisiriša prie sausos teorijos – mėgsta teoriją pagrįsti įdomiais pavyzdžiais. Tokie mokytojai yra gerbiami ir mokiniai juos prisimena dar daug metų po mokyklos baigimo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *