Kategorijos

Apie geras atostogas

Sardinijos salaPailsėti norime kiekvienas. Kaip žinia, darbo ir poilsio ciklai yra įvairios trukmės, pradedant kasvalandiniu kelių ar keliolikos minučių poilsiu, įvedant vakarus, savaitgalius ir galiausiai pereinant prie kasmetinių atostogų. Jos dažnai būna ilgai laukiamos, tad paprastai ir gerai iš anksto suplanuotos. Visi psichologai vieningai teigia, jog geriausiai pailsime pakeitę aplinką, tad nenuostabų, kad kelionės yra geriausias pasirinkimas atostogų metų. Taip svarbu derinti aktyvų ir pasyvų poilsį, ir gulėjimą paplūdimyje, ir judėjimą, ir dar duoti kokio peno smegenims, lankant muziejus ar šiaip slankiojant įdomiais, Lietuvai nebūdingais senamiesčiais. Sardinija, Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje, yra puiki vieta suderinti visiems šiems poreikiams.

Sardinija, ypač vasaros metu, gausiai lankoma pasyvaus poilsio gerbėjų. Jau Kaljaryje, Sardinijos pietuose esančiame didžiausiame salos mieste, yra ilgas, turistų mėgstamas paplūdimys. Jo ilgis siekia net kelis kilometrus, tad turistų, linkusių pasikaitinti saulėje ir pasimaudyti šiltoje skaidrioje jūroje, čia telpa tikrai daug. Kitose Sardinijos salos vietose pakrantės gana įvairios, vietomis netgi labai uolėtos ir stačios, tačiau didesniais ar mažesniais tarpais yra ir paplūdimių. Dažnai jie gana nedideli, kartais netgi įspūdingai maži, įsispraudę tarp uolų, ramūs, be galo gražūs ir jaukūs. Patys Sardinijos gyventojai didžiuojasi dideliais ir plačiais smėlio paplūdimiais vakarinėje salos dalyje, kur netgi yra kopų. Žinoma mums, lietuviams, tokie vaizdai – tikrai įprasti, o štai vietiniai pripratę prie uolėtų pakrančių ir žavisi tiesiog smėliu.

Sardinijos sala puikiai leidžia suderinti pasyvaus, aktyvaus ir protinio poilsio galimybes. Rytinėje salos dalyje yra gan aukšti kalnai, vietomis stačiai kylantys į viršų. Yra ir urvų, ir didžiulių kanjonų, pasibarsčiusių tuose kalnuose. Tad sezono metu trekingo entuziastų čia netrūksta. Kalnuose vingiuojantys takeliai ar tiesiog plikos uolos – puikiai vieta aktyviai pasportuoti, o galbūt pasiimti palapinę ir pasileisti į ne vienos dienos žygį.

O štai norintys praturinti savo smegenis, Sardinijoje ras ne vieną muziejų, architektūros paminklu pripažįstamą pastatą ar tiesiog žavias senamiesčio gatveles, suspaustas senų namų. Vietomis, dėl išraiškingo salos reljefo, gatvės taip staigiai kyla, jog jos nepravažiuojamas. Kai kur tokie skersgatviai išvis padaryti tik pėstiesiems, laiptų pavidalu. Iš tikrųjų žavingi vaizdai, o tuo pačiu ir aktyvui veikla jūsų kojoms. Po atostogų Sardinijoje paprastai grįžtama tikrai visapusiškai pailsėjus. Belieka tik išsimiegoti.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *