Kategorijos

Apie odos ligas

Oda tai didžiausias žmogaus kūno organas. Jis saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, įvairių infekcijų, oda netgi turi savo autonominę imuninę sistemą. Oda saugo organizmą nuo kenksmingų saulės spindulių ir palaiko stabilų vandens lygį.

Paskaičiuotas, kad bendras žmogaus odos paviršiaus plotas – daugiau kaip 1,5 kvadratinio metro. Per orą išskiriami riebalai ir prakaitas.

Nenuostabu, kad toks didelis ir sudėtingas organas kaip oda serga įvairiomis ligomis ir pirmiausiai reaguoja į aplinkos užterštumą.

Specialistai su nerimu konstatuoja, kad per pastaruosius du dešimtmečius odos vėžio ligos atvejų skaičius išaugo tris kartus. Labai smarkiai padaugėjo alergijos susirgimų. Skelbiama, kad šių ligų priežastys yra pernelyg didelis įvairių chemikalų naudojimas buityje, labai pamėgtos saulės vonios,  cheminiai pakaitalai, kuriais prisotintas mūsų maistas

Odos ligos yra labai įvairios. Viena jų – fotodermatitas – nenormalus organizmo atsakas ultravioletinius saulės spindulius, pasireiškiantis įvairių kūno vietų odos uždegimine reakcija.

Prie odos ligų priskiriamos ir tokios, kurias įveikti nėra sudėtinga. Viena tokių – pedikuliozė – utėlių sukeliama liga. Utėlės – vabzdžiai, parazituojantys ant žmogaus ir gyvūnų kūno. Jas išnaikinus oda pasveiksta.

Kita liga, tokia kaip atopinis dermatitas, smarkiai pabloginantis žmogaus gyvenimo kokybę, yra sunkiai įveikiama, dažnai pasikartojanti.

Visame pasaulyje plačiai paplitusios grybelių sukeltos odos. Nors nėra pavojingos sveikatai, tačiau jos labai vargina sergančiuosius.

Prie odos ligų priskiriamas ir labiau kosmetinės problemos tokios kaip plaukų slinkimas ar vadinamas celiulitas. Juo skundžiasi 90 proc. planetos moterų.

Taip pat šioms ligoms priskiriamos  ir gana retos ligos. Antai 1 iki 2 proc. žmonių kamuoja sunkiai gydoma lėtinė žvynelinė.

Pas odos gydytoją tektų kreiptis taip pat ir susirgus erkių platinama Laimo liga.

Anaiptol ne visada, ne kiekvieną odos ligą pavyksta greitai nustatyti o juo labiau – pagydyti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *