Kategorijos

Apie rūpesčius sode

ŠilauogėsDaug kas iš mūsų, žmonių, mėgsta valgyti įvairiausias uogas ir vaisius, daržoves, visas sodo ir daržo gėrybes dėl kurių taip triūsiame. Džiaugiamės, jog patys, visą pavasarį ir vasarą dirbę, lenkę nugaras ir liedami prakaitą, sugebėjome pasirūpinti trapiausiai mūsų sodų augalėliais ir dabar galime džiaugtis savo ir jų darbo vaisiais. Dažniausiai toks rūpestis mūsų motina Žeme ir jos kūriniais kelia mums malonumą ir ramina, leidžia pamiršti savo žemiškus rūpesčius, pabūti vieniems ir pamąstyti apie tai, kas svarbu ir įdomu. Daug mūsų dirba atsidavę ir pasiryžę atiduoti daug jėgų, kad tik augalėlis augtų sveikas ir gražūs bei rudenį ant jo užderėtų uogos ar vaisiai. Tai savotiška meditacija, buvimas gamtoje ir prisilietimas prie Žemės.

                  Pavasarį, kiekvienas gerai apmąstome, kokias sėklas ar krūmelius, sodinukus šiemet pirksime. Gal kas nors šiemet nori pradėti Lietuvoje vis labiau populiarėjančias šilauoges, o kitas nori pasisodinti naujos veislės obelį ir gauti dar skanesnių obuolių, o kiti tiesiog nori plėsti savo auginamų morkų veislių skaičių. Šiaip ar taip kiekvienas gerai pagalvojame, ką šiemet sėsime, ką naujo ,ką seno, ir einame į parduotuvę ar turgų pirkti sėklų, sodinukų. O gal patys džioviname sėklas ir kitąmet galime sėti savo per žiemą išlaikytas sėklas? Tuomet dar geriau ir smagiau! Ir sutaupome kelis eurus ir žinome, ką auginame. Belieka parinkti vietas, kur ką sodinsime.

                  Kiekvienas sodininkas ar daržininkas gerai žino apie sėjomainą. Taigi, nesodiname kasmet vis toje pačioje vietoje bulvių ar morkų, bet keičiame jų augimo vietas, kad žemės mineralai spėtų atsinaujinti ir gautume gerą derlių. Gerai parinkę auginimo vietas turėsime gerą derlių ir rudenį galėsime džiaugtis savo darbo ir išminties vaisiais. Kiek sudėtingiau yra parinkti naujų sodinukų auginimo vietas. Žinoma, jei tai tokios uogos kaip šilauogės, problemų nebus, tačiau sodinant naują obelį ar kriaušę, reikia parinkti vietą, kur būtų pakankamai saulės augalui augti, o užaugęs jis nekonkuruotų su kitais augalais, netrukdyti žmonėms ir negadintų namo pamatų. Bet pasirinkę tinkamą vietą galėsime rūpintis medeliu ir laukti jo vaisių užderėjimo.

                  Pasirinkimas dirbti sode atneša daug ramybės ir džiaugsmo, stebint kaip auga augalai, kuriais rūpinamės, prižiūrime ir puoselėjame. Už mūsų rūpestį jie atsilygina obuoliais, kriaušėmis, vynuogių kekėmis, didelėmis šilauogėmis, juodais serbentais ar saldžiomis vyšniomis.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *