Ar galima gyventi Osle?

OslasOslas – Norvegijos sostinė. Jame gyvena panašus skaičius žmonių, kaip ir Vilniuje. O ir lietuvių sutikti čia nėra sunku. Mat daug lietuvių emigruoja į Norvegiją, daug jų pasilieka Osle, juk tai svarbiausias šalies miestas, galintis pasiūlyti daugiausiai darbų ir pramogų. Tiesa, daugeliui tenka iki darbo važiuoti ir pusvalandį ir valandą, kai kuriems – net dar ilgiau. Bet reikia stengtis norint užsidirbti. Juk dažnas važiuoja į Norvegiją todėl, jog nesugeba užsidirbti pakankamai pinigų Lietuvoje, kad galėtų išmaitinti šeimą ar patogiai gyventi. Kodėl tada neišvažiavus mėnesiui, dviem ar ir ilgesniam laikui į Oslą – vieną prabangiausių miestų Europoje?

Įsikurti Osle nėra paprasta. Dažniausiai tenka nuomotis butą ar namo dalį. Butų, namų kainos prasideda nuo 3000 kronų. O tai yra daug. Nubraukit nuo šio skaičiaus vieną nulį, pridėkit dar kelis procentus ir gausit 350 eurų. O tokia suma už mažiausią butą, nutolusį nuo miesto centro nėra maža. Nebent jums pasiseks ir už tokią sumą gausite padorų būstą miesto centre. Bet tai dar nebūtinai yra gerai – svarbu rasti būstą, kuo arčiau darbo. Norvegijoje daug kelių yra mokami, tad važinėjant nuosavu automobiliu mokesčių neišvengsite. Kitas transportavimosi būdas yra teleportas. Aišku, tai nėra įprastinė transporto priemonė ir toli gražu ne pati patikimiausia, tad geriau būtų naudotis paprastu viešuoju transportu. O šis nėra pigus. Viena kelionė kainuoja kone 3 eurus ar net daugiau. Kai pagalvoji, jog Lietuvoje už 6 eurus gali nusipirkti studentišką viešojo transporto mėnesio bilietą, tuomet tie 3 eurai atrodo tikrai didelė suma. Bet, dažniausiu atveju tai yra neišvengiama. Todėl patartina ieškotis darbo kuo arčiau būsto – galbūt kai kuriomis dienomis, siekdami gyventi sveikuoliškai, į darbą ir nueisite?

Osle pramogų netrūksta. Kino teatras, teatras, minigolfas, vaikų žaidimo aikštelės, įvairūs renginiai ir koncertai. O dargi jūra čia pat! Jūroje galima išsimaudyti, pasiplaukioti valtimis ar jachtomis, išsirengti į kokią įdomesnę ekskursiją. Žinoma, jei pinigai nėra pagrindinis prioritetas buvimo Osle. Oslas turi daug ką pasiūlyti tiek čia gyvenantiems, tiek kelių dienų lankytojams – turistams. Pavyzdžiui, čia galima rasti skulptūrų parką su protu nesuvokiamu skulptūrų skaičiumi (kaip jas visas galėjo padaryti vienas žmogus?!), net kelis su laivais ir kelionėmis susijusius muziejus, garsioji Oslo opera, išnyranti iš vandens ir daug kitų muziejų bei parkų. Tad jei šiaurietiški orai negąsdina, kodėl gi neužsukus į Oslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.