Kategorijos

Ar ilgai užtrunka krovinių gabenimas geležinkeliais?

Esant galimybei krovinius gabenti geležinkeliais, tai sąlyginiai greitas ir labai tikslus, laiko atžvilgiu, gabenimo būdas. Žinoma, gabenimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau kroviniai geležinkeliais gabenami reguliariai, laikantis tikslaus maršrutų tvarkaraščio. Priešingai, nei krovinių gabenimas sausumos transportu, procesas neįtakojamas transporto spūsčių, kelių remonto darbų bei labai mažai priklauso nuo oro sąlygų.

Vežimo greitį taip pat įtakoja krovinio maršrutas ir atstumas bei tai, ar reikalingas multimodalinis transportavimas. Vietiniai ir tiesioginiai krovinių vežimo tipai yra greičiausi, nes krovinys keliauja tiesiogiai iš taško A į tašką B, pagal traukinių tvarkaraštį. Šiek tiek ilgiau trunka gabenimas tarptautiniais maršrutais, bet tik dėl didesnio atstumo. Ir žinoma, jeigu reikalingas kombinuotas krovinio gabenimas, kaip pavyzdžiui, geležinkeliai – sausumos / vandens transportas, jis trunka ilgiausiai.

Neskaitant krovinio vežimo geležinkeliais tipo, dar aktualu ir tai, kokiu traukiniu krovinys yra vežamas: įprastu krovininiu, greitintu ar keleiviniu traukiniu. Nuo šių traukinių taip pat priklauso, kiek trunka krovinio kelionė iki galutinio tikslo. Tačiau bet kuriuo atveju, traukiniai visada keliauja pagal tikslius tvarkaraščius, todėl yra tiksliai žinoma, kada krovinys pasieks tikslą.

Priklausomai nuo siuntos ar krovinio dydžio ir tipo, parenkamas optimaliausias krovinio gabenimo variantas. Tai yra dar vienas šio transporto pranašumas – šiuo būdu galima gabenti negabaritinius krovinius, cisternas, net jūrinius konteinerius https://log-net.lt/lt/pervezimai-gelezinkeliu.html. Be to, šis transportavimo būdas yra ir vienas iš pigiausių, lyginant su kitomis transporto rūšimis.

Galbūt vienas iš šios transporto rūšies trūkumų, būtų galima įvardinti mažą manevringumą. Ne visuomet yra galimybė krovinius nugabenti tiksliai ten, kur reikia, todėl neretai prireikia pasitelkti multimodalinį gabenimo būdą. Tai neabejotinai padidina tiek krovinio gabenimo laiko sąnaudas, tiek kaštus.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *