Kategorijos

Ar lietuviai pakankamai laiko skiria poilsiui?

Stebint kelerių metų tendencijas, galima pastebėti, kad lietuviai vis labiau suvokia poilsio naudą ir mažais žingsneliais juda teisinga kryptimi. Šiandien bene 8 iš 10 lietuvių nurodo, jog jiems poilsis ir atostogoms yra labai svarbu. Tai reiškia, kad vis didesnė dalis žmonių renkasi kokybiškai išnaudoti laisvadienius. Tai skatina nežmoniškas tempas, įtampa, stresinės situacijos, patiriamos darbe ir kasdieniame gyvenime.

Tačiau šiokiadieniais tinkamai atsipalaiduoti po darbų, dar moka ne visi, o tai yra netgi svarbiau, nei ilgesnės atostogos vieną – du kartus per metus. Pabėgimas nuo kasdienės rutinos, gamta ir laikas sau bei šeimai, žmonėms yra svarbūs, tačiau įtraukti į dienotvarkę daugeliui nepavyksta. Ne vienas įvardija tai, jog atsipalaiduoti neleidžia neužbaigti darbai, projektai. Tai jiems sukelia savigraužą, todėl mieliau skiria laiką šioms situacijoms spręsti, nei ilsėtis.

Pagal statistiką, dar prieš maždaug keturis metus lietuvių atostogoms skiriamas biudžetas būdavo mažesnis, kelionės taupesnės ir kryptys pigesnės. O atostogoms skirdavo tik kartą per metus. Vėliau ši tendencija keitėsi ir šiuo metu poilsiui žmonės linkę skirti daugiau pinigų bei renkasi kokybiškesnes ir brangesnes atostogas. Taip pat vis daugiau dirbančiųjų atostogas planuojasi du kartus metuose.

Taip pat ir atostogoskaime.lt atstovų teigimu, augantys užsakymai savaitgaliams ar trumpoms atostogoms rodo, kad žmonėms poilsis vis tik yra svarbus. Prieš metus vykdyta apklausa parodė, kad net 60 proc. tautiečių atostogas ir poilsį planavo mūsų gimtinėje. Daugelis įvardija atostogausiantys mūsų vis dar populiariausiame Baltijos pajūryje. O virš 70 proc. apklaustųjų nurodė, jog mielai renkasi poilsį, trunkantį iki 3 dienų, kitose šalies vietose – sodybose ir kitur.

Dar egzistuoja ir tokia kategorija žmonių, kurie laisvalaikiui renkasi itin aktyvų ir intensyvų poilsį. Tačiau toks poilsis nesumažina įtampos, tik pačia kitokia.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *