Kategorijos

Ar prancūziški automobiliai tikrai tokie nepatikimi?

Prancūziški automobiliai Lietuvoje turi labai savitą reputaciją. Jie dažniausiai apkalbami kaip nepatikimi, dažnai gendantys, korozijos nukankinami ir prastai veikiantys automobiliai. Tačiau, jeigu pasižiūrėsime į statistiką, galima sakyti, kad šis stereotipas jau tapo atgyvenęs. Nors nepanašu, kad greitu metu viešoji nuomonė pasikeis, tačiau mes turime pakalbėti apie tai, ar prancūziški automobiliai yra tokie nepatikimi?

Kaip gimė šis stereotipas?

Šis stereotipas, kaip ir dauguma automobilių rinkos nuomonių susiformavo XXa. paskutiniame dešimtmetyje ir XXIa. pradžioje, kuomet tik atsivėrė valstybių sienos ir buvo pradėti importuoti pirmieji automobiliai iš užsienio. Peugeot, Renault ir Citroen buvo puikiai žinomi tam tikruose segmentuose, tačiau jau nuo pat pradžių populiarumu Lietuvoje nusileido vokiškiems automobiliams.

Peugeot gamino mažus, sportiškus hečbekus ir ekonominės klasės sedanus. Vėliau prekės ženklas labai neturėjo identiteto ir gamino automobilius kiekvienam segmentui. Daug kas Peugeot laikė tikra ralio ikona, tačiau tie automobiliai buvo ganėtinai nepatikimi techniškai.

Renault buvo ganėtinai prabangių arba labiau į komfortą orientuotų automobilių gamintojas. Legendiniai modeliai Safrane, 25 ar 21 nestokojo komforto, tačiau taip pat gesdavo bei išimtinai daug rūdydavo. Mažieji Clio ar 5 modeliai buvo nepaprastai pigiai surinkti ir juos iš rinkos greitai išstūmė Golf, kurie taip greit negesdavo ir nerūdydavo. Vieninteliai modeliai, kurie sulaukė pakankamai didelės sėkmės Lietuvoje – Renault 19 ir Megane.

Na, o Citroen visuomet buvo labai išskirtinai atrodančių ir itin technologiškai novatoriškų automobilių gamintojas. Deja, nors XM, Xantia ir kitų modelių automobiliai savo minkštumu prilygo ar net lenkė S klasės Mersedesą, tačiau pneumatinės pakabos labai gesdavo, o jas remontuoti būdavo labai brangu. Dėl to Citroen pelnė nepatikimo prekės ženklo titulą.

Kokia situacija dabar?

Nuo to laiko, kai įsivyravo šie stereotipai, praėjo jau keli dešimtmečiai. Žvelgiant į gedimų statistikas ir automobilių patikimumo įvertinimus galima drąsiai teigti, kad Peugeot, Citroen ir Renault gamintojai gerokai pakeitė savo požiūrį. Europos draudimo bendrovių sukauptose ataskaitose, vertinant automobilius pagal patikimumą, prancūziški gamintojai užnugaryje paliko tokius prekės ženklus, kaip: Volkswagen, Mercedes-Benz, Audi, BMW, Porsche. Tad galima sakyti, jog prancūziški automobiliai beveik visuomet yra patikimesni už vokiškus.

Negana to, jeigu palyginsite kiek kainuoja Renault dalys su tuo, kiek kainuoja analogiško VW ar Škoda komponentai, ko gero nustebsite, nes prancūziškų automobilių eksploatacija dabar yra gerokai pigesnė. Tad šalia patikimumo turime ir draugiškesnį pasirinkimą piniginei!

Ar rinka pastebi tokius pasikeitimus?

Lietuvoje automobilių pirkėjai tikrai nėra patys imliausi naujovėms. Jeigu kažkoks gamintojas pakeičia filosofiją arba išleidžia naują modelį, mūsų pirkėjai tikrai ne pernelyg skuba jį pirkti. Tenka pripažinti, kad paskui prancūziškus automobilius vis dar velkasi tas senovinis stereotipo šleifas, kad įsigiję Renault, Peugeot ar Citroen – pusę laiko praleisite kelyje, o pusę – servise. Tačiau, kaip rodo statistika, toks posakis jau nebėra taiklus, nes prancūziški automobiliai patikimesni už daugumą vokiškų. Jie įsitvirtino pačiame patikimumo sąrašo viduryje arba šiek tiek aukščiau vidurio ir vartotojai po truputį pastebi tokius pasikeitimus!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *