Kategorijos

Ar reikalingos smulkios paskolos?

Smulkiosios paskolos yra neigiamai vertinamos visuomenėje dėl netradiciškai aukštų palūkanų. Nesunku suvokti, kad neigiamą nuomonę dažniausiai formuoja žiniasklaida ir konkurentai, bei kiti suinteresuoti asmenys. Tačiau retas pagalvoja, kas nutiktų, jeigu paskolos internetu būtų panaikintos ir uždraustos, ar joms atsirastų pakaitalas? Visus liūdina neigiamą nuomonę formuojančios istorijos apie asmenis, neišbrendančius iš skolų liūno, tačiau niekas nėra linkęs įsigilinti bent į vieną istoriją ir išsiaiškinti skolų atsiradimo priežastis. Svarbu paminėti, kad ne visi greitos paskolos naudotojai yra nemokantys skaičiuoti ir visiškai negalvojantys asmenys. Šiuo metu paskolos aktualumas yra svarbus ne vienam namų ūkiui, kurie intensyviai naudojasi teikiamomis finansinėmis paslaugomis. Pagal pateikiamus statistinius duomenis, apie 14 procentų šalies gyventojų skolinasi iš smulkiųjų paskolų teikėjų, o šią sumą sudaro apie 400 tūkst. vartotojų. Kyla retorinis klausimas – ar visi šie klientai yra proto impotentai?

Dauguma vartotojų, naudojančių finansinius produktus, skolinasi iš būtinybės, o ne dėl to, kadjuos paveikė reklama arba mados šauksmas.Be abejonės, tarp šių vartotojų galima atrasti ir tokių, kurie pasidavė reklamai arba yra linkę neracionaliam skolinimuisi, tačiau tokių vartotojų neapsaugos niekas, jeigu jie nepradės mąstyti patys. Paskolos gavimo procesas yra paprastas ir greitas, todėl vartojimo paskola suteikiama patogiausiu būdu besikreipiantiems asmenims. Pagrindinė priežastis, kodėl greitosios paskolos yra tokios populiarios, yra pateikiama LR Statistikos departamento skaičiuose. Tyrimų duomenimis, 2011 metais daugiau nei 74 procentų šeimų ar vienišų asmenų, kurie valdo namų ūkį, pajamos buvo per mažos tam, kad užtikrintų orų ir gerą gyvenimą sau ir savo šeimai. Tokiu atveju paskolos internetu skolinimasis tampa natūraliu reiškiniu, o išlaidos, skirtos paskolai padengti tampa mažesnėmis, nei toms išlaidoms, kurios būtų patiriamos nesugebėjus padengti komunalinių, buities išlaidų. Pateikiamoje statistikoje nurodoma, kad net 60 procentų respondentų negalėtų iškart sumokėti netikėtų išlaidų, kurios viršytų 800 Lt. Paskolos pinigai šiems klientams reikalingi dabar ir čia, todėl jie negali laukti kredito unijų ar bankų malonės, kol pastarieji svarstys ar galės suteikti kelis šimtus litų.

Panaikinus greitos paskolos paslaugas, poreikis šiai paslaugai savaime neišnyks. Atsiradusi laisva niša greit bus užpildoma šešėliniu verslu, nes kitos finansinės organizacijos nėra pasiruošusios finansuoti mažų paskolų. Todėl prieš priimant bet kokius lemiamus sprendimus visada būtina atlikti tyrimus, kuriais remianti būtų galima atsakyti, ar ši paslauga yra daugiau žalinga, nei teikianti konkrečią naudą vartotojams.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *