Kategorijos

Ar nusipirkus robotą siurblį galima visiškai atsisakyti valymo?

Verta paminėti, kad robotas dulkių siurblys yra švaros palaikymo įrenginys, o ne vadovas. Išmanus robotas – geriausias būdas namų ruošą atlikti be vargo.

Tai yra, po jo įsigijimo nebus galima išvengti bendro valymo. Ir tai tikriausiai yra pagrindinis dalykas, sukeliantis vartotojų nusivylimą ir sumišimą.Deja, dulkių siurblys robotas nesusitvarkys su ilgų krūvų kilimų ir baldų valymu. Jis negalės nuvalyti dėmių nuo grindų. Ir tikrai jis negalės nušluostyti dulkių lentynose, pakelti kilimo ar perkelti baldų.Todėl norint nedėti bereikalingų vilčių į „namų asistentą“, verta iš anksto pasiruošti tam, kad tvarkytis teks ir patiems, tačiau tai galima daryti ir rečiau.

Kalbant apie tai kaip reikėtų pasirinkti išmanųjį asistentą reikėtų atsižvelgti į keletą dalykų, kuriuos paruošėme šiame straipsnyje.

Tokios įrangos kaina rinkoje labai skiriasi

Kainai įtakos turi:

  • prekės ženklo žinomumas;
  • gaminio funkcijų skaičius;
  • baterijos talpa;
  • valymo tipas;
  • įranga;
  • medžiagų kokybė.

Todėl prieš nusprendžiant, kiek mokėti už „asistentą“, verta kritiškai įvertinti konkretaus modelio savybes, savo galimybes ir poreikius. Pavyzdžiui, studijos tipo apartamentuose galite teikti pirmenybę gaminiui, kurio akumuliatoriaus talpa mažesnė. O jei pinigų nėra daug, verta pabandyti rasti tinkamą modelį iš mažiau žinomo gamintojo.

Bet jei jums reikia tikrai kokybiško įrenginio, galite permokėti už prekės ženklą. Paprastai įmonės, besispecializuojančios tam tikroje įrangoje, nuolat tobulina savo asortimentą.

Sausam arba šlapiam valymui?

Rinkoje galite rasti modelių, skirtų sausam arba šlapiam valymui. Pastarieji dažniausiai kainuoja daugiau ir yra su dvigubu konteineriu. Čia svarbu suprasti, kad nors robotas dulkių siurblys gali nušluostyti dulkes, tačiau grindų jis neišplaus. Brangesni modeliai, robotai poliruokliai, numuša purvą.

Šlapio valymo funkcija įprastame dulkių siurblyje yra skirta tik tam, kad išvengtų dulkių plitimo, o tai gali būti ypač svarbu astma ir alergiškiems žmonėms.

Beje, renkantis skalbimo modelį reikėtų atkreipti dėmesį į vandens tiekimo funkciją. Pigiuose dulkių siurbliuose jis maitinamas gravitacijos būdu. Tai reiškia, kad kol skuduras nesušlaps, robotas atliks daug judesių, o geresniam valymui teks iš anksto sušlapinti patiems. Geriau pirkti produktą su pompa.

Siurbimo galia skiriasi priklausomai nuo modelio

  • Mažos galios 10 vatų robotai dulkių siurbliai. Toks prietaisas susidoros su dulkių surinkimu, bet nesugebės surinkti didesnių šiukšlių.
  • Vidutinės galios modeliai – 20-40 vatų. Toks „asistentas“, be dulkių, galės nuo paviršiaus surinkti popieriaus likučius, siūlus ir kitas mažas šiukšles.
  • Galingi gaminiai – daugiau nei 40 vatų. Brangūs modeliai, galintys net valyti kilimus.

Galios pasirinkimas priklausys nuo grindų dangos bute ir valymo dažnumo. Taigi, jei namuose visi valomi paviršiai pagaminti iš lygių medžiagų: plytelių, laminato, linoleumo, gaminio galia neturi didelės reikšmės. Bet jei robotas dulkių siurblys turi palaikyti švarų kilimą ar kilimą, reikės galingo modelio. Silpnas produktas tikrai nesusidoros su šia užduotimi.

Tuo pačiu metu gaminio triukšmo lygis taip pat priklauso nuo galios. Todėl, jei robotas turi valyti lygius paviršius, bet nenorite pirkti silpno gaminio, geriau teikti pirmenybę modeliui su reguliuojama siurbimo galia, kad būtų galima savarankiškai kontroliuoti valymo švarą ir triukšmo lygį.

Įmontuota kamera ir lidaras

Lidaras ir kamera – mūsų „asistento“ „akys“. Remdamasis iš jų gautais duomenimis, robotas dulkių siurblys sukurs judėjimo trajektoriją ir naršys erdvėje.

Ir jei su fotoaparatu viskas daugiau ar mažiau aišku, tada ne visi yra girdėję žodį „lidar“. Tai alternatyvi navigacijos sistema, kuri remiasi atstumo iki objektų matavimu naudojant nuotolio ieškiklį.

Kamera yra patikimesnė, patvaresnė ir dažniausiai pigesnė. Tačiau tokia sistema gali sugesti esant prastam apšvietimui. Tamsoje robotas su kamera tiesiog „aklina“.

Lidaras tokio trūkumo neturi. Tačiau robotui su tokia sistema gali būti sunku nuskaityti veidrodinius ar blizgius paviršius. Be to, jis bus šiek tiek didesnis, o jo pralaidumas atitinkamai sumažės.

Biudžetiniuose modeliuose gali visiškai nebūti navigacijos sistemos. O norėdami sutaupyti, galite nusipirkti būtent tokius. Tačiau tokiu atveju reikėtų pasiruošti, kad mašina kelis kartus pravažiuos tą pačią vietą, praleis kai kurias atkarpas, o valymo greitis bus mažesnis.

Asistento dydis

Didelę reikšmę turi ir „asistento“ dydis. Jis turėtų būti parinktas taip, kad dulkių siurblys galėtų važiuoti po dauguma buto baldų. Idealiu atveju gaminio aukštis turėtų būti ne didesnis kaip 10 cm.
Baterija

Nikelio-metalo hidrido baterijos dažnai įrengiamos biudžetiniuose modeliuose. Jie turi keletą trūkumų:

  • aukštas savaiminio išsikrovimo lygis;
  • mažiau įkrovimo ciklų;
  • visiško iškrovimo ir įkrovimo rekomendacija.

Žinoma, jie turi ir savų privalumų, tačiau jei kalbėtume konkrečiai apie tokią įrangą kaip robotas dulkių siurblys, geriau teikti pirmenybę ličio jonų akumuliatoriui. Jis yra patikimesnis ir patvaresnis.

Baterijos veikimo laikas priklauso nuo roboto dulkių siurblio akumuliatoriaus veikimo trukmės be įkrovimo. Šis rodiklis ypač svarbus erdviems kambariams. Nedideliame studijos tipo bute pakaks mažos talpos gaminio.

Be to, veikimo laikas paprastai nurodomas įrenginio instrukcijose. Su šiuo indikatoriumi viskas yra gana paprasta – 1 valymas yra maždaug 100 m2.

Tačiau čia yra nedidelis niuansas. Jei robotas dulkių siurblys turi valyti erdvų kotedžą, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į nuolatinio veikimo laiką, bet ir į dulkių surinkėjo talpą. Pavyzdžiui, nedidelės 0,3 litro talpos pakanka išvalyti tik 40-50 m2.

Valdymo būdas

Biudžetiniuose modeliuose valdymas atliekamas naudojant korpuso mygtukus arba nuotolinio valdymo pultą. Prie mobiliosios aplikacijos jungiami ir brangesni robotai dulkių siurbliai, o pastaroji gali atverti papildomas valdymo galimybes:

  • patalpų žemėlapio sudarymas;
  • trasos klojimas;
  • draudimas valyti tam tikras vietas ir pan.

Kai kurie modeliai taip pat turi galimybę valdyti balsą. Tai neprivaloma, bet gana gera parinktis.

Gaminiams, turintiems tik nuotolinio valdymo pultą, trajektorijos nustatyti neįmanoma, o draudžiamos vietos turi būti atitvertos fiziškai: magnetine juostele ar medžiagos ribotuvu. Tiesa, dauguma net ir nebrangių robotų turi aukščio skirtumo jutiklį, todėl nereikia jaudintis, kad gaminys nukris nuo laiptų.

Papildomos roboto funkcijos

Be gana naudingų variantų, kai kurie robotai dulkių siurbliai turi papildomų, kurie taip pat turi įtakos kainai, tačiau toli gražu nėra privalomi. Pavyzdžiui, UV lempa ar oro jonizatorius vargu ar bus reikalingas savininkui ir duos apčiuopiamos naudos.

Be to, robotų dulkių siurblių filtrai yra gana silpni, todėl jie tikrai negalės išvalyti buto oro nuo dulkių. Galų gale, norint atlikti atitinkamas funkcijas, geriau nusipirkti specializuotą įrenginį.

Permokėti už tokias papildomas galimybes įsigyjant dulkių siurblį akivaizdžiai neverta. Geriau atkreipti dėmesį į tas savybes, kurios yra susijusios su tiesioginėmis įrenginio ir valdymo užduotimis.

Beje, šepetėlių skaičius gaminyje neturi esminės reikšmės. Bet kuris modelis yra užprogramuotas taip, kad efektyviai susidorotų su valymu naudojant savo pagalbinių įrankių rinkinį.

Šaltinis: neatsvor.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *