Kategorijos

Ar šiandien dar reikalingas vertimas iš anglų?

Vertimas is angluKalbėdami apie užsienio kalbas, dažnai anglų kalbos net nepriskaičiuojame prie šių kalbų. Anglų kalba jau tapo kalba, vis giliau prasiskverbiančia į žmonių kasdienybę, darbą ir laisvalaikį. Atrodo, visi supranta ir kalba anglų kalba, tačiau, pavyzdžiui, vertimas iš anglų ne tik nepraranda populiarumo, bet, priešingai, toks poreikis tik auga. Tai rodo, kad, vis dėlto, nemokame anglų kalbos taip gerai, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Vertimas iš anglų toks reikalingas yra būtent dėl plataus jos vartojimo: anglų kalbą vartoja daugiau kaip 68 proc. visų pasaulio gyventojų, ji dominuoja Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje ir daugybėje kitų pasaulio šalių. Anglų kalba vartojama visose gyvenimo srityse, ypač plačiai ji naudojama tarptautinėje prekyboje, gamyboje ir, apskritai, versle. Kita itin plati anglų kalbos vartojimo rinka – kompiuterija ir internetas: daugiau nei pusė pasaulio techninių ir mokslinių periodinių leidinių yra parašyti būtent anglų kalba. Tačiau nereikia pamiršti tokių sričių kaip teisiniai, politiniai, diplomatiniai tekstai ir dokumentai.

Visos šios sritys mums vis artimesnės darosi dėl vis augančio globalumo, tarptautiškumo, itin išaugusios prekybos, užsienio įmonių įsikūrimo Lietuvoje ir pan. Ir tai nesiruošia sustoti, todėl vertimas iš anglų kalbos kaip dabar yra, taip ir liks populiariausias pasaulyje. Ir dėl to, kad šia kalba kalba visi, nereiškia, kad vertėją surasti – labai lengva. Būtent dėl šios priežasties, vertėjo paieškos tampa tik painesnės, nes darosi labai lengva suklysti ir pasitikėti nekompetentingu vertėju.

Taigi, jei galvojate, kad anglų kalbai tampant antrąja valstybine kalba, vertimo poreikis iš anglų kalbos mažėja – klystate, nes yra priešingai. Tik suklysti darosi lengviau, nes vertėjų daugėja, tame tarpe ir pseudovertėjų

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *