Šiais laikais vis daugiau žmonių nusprendžia pradėti savo veiklą ir dirbti „freelanceriais“. Tačiau, tam, kad galėtumėte verstis savo veikla, reiktų ją tinkmaia įregistruoti. Galimai rinktis iš keleto variantų, dirbti pagal pažymą, steigti mažąją bendrij, uždarają akcinę bendrovę ar kito juridinio statuso įmonę. Priklausomai nuo savo veiklso pobūdžio ir gaunamo pelno, galite išsirinkti jums labiausiai tinkantį variantą.
MB steigimas – reiklaingas tuomet, kai pradedantys verslininkai kooperuojasi ir vykdo bendrą veiklą. Patogu tai, kad norint ją įsteigti nereikia jokiuo pradinio kapitalo. Taip pat tokia verslo forma gali neturėti darbuotojų, kurie turėtų darbinius santykius. Tačiau yra vienintelis apribpojimas – mažojoje bendrijoje gali dirbti tik jai priklausantys nariai.
Dar vienas privalumas, kad mažojoje bendrijoje, jos nariai neatsako savo turtu, jei bendrija turi skolų ir yra nuostolinga. Darbuotojai moka sau darbo užmokestį tuomet, kai gauna pelną. Taip pat tokio juridinio statuso įmonei yra taikomi mažesni mokesčiai, tačiau ji privalo turėti buhalterį, kuris vestų buhalterinę apskaitą ir laiku pateiktų metinę deklaraciją.
Nusprendus nutraukti mažosios bendrijos veiklą, likviduoti ją bus žymiai sudėtingiau, nei kito tipo įmonę, tai yra vienas pagrindinių ir esminių šio verslo trūkumų.
Įregistruoti įmonę galima internetu. Tai yra žymiai pigiau ir greičiau, tam reikia, kad kiekvienas bendrijos narys turėtų elektroninį parašą. Tad kokius žingsnius reikia atlikti norint įregistruoti įmonę:
- Juridinių asmenų registre rezervuokite įmonės pavadinimą. Svarbu, kad jis nebūtų kieno nors panaudotas;
- Ruošiami steigimo dokumentai (sutarti, įstatai, akcininkų susirinkimo protokolas);
- Registracijos adresas;
- Minimalus įstatinis kapitalas (jei toks reikalingas, steigiant mažąją bendriją, jo turėti nereikia);
- Notaro patvirtinimas, kad pateikti dokumentai atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus;
- Įmonės registravimas VĮ Registrų centre.
Parašykite komentarą