Kategorijos

Ar svarbu turėti aukštąjį išsilavinimą?

Neretai verslininkai ar norintys kurti savo verslą abiturientai svarsto apie tolimesnes studijas tikėdamiesi, kad tai jiems padės ateityje. Nors savo verslus kuriantiems ar norintiems kurti žmonėms atrodo, kad tolimesnės studijos verslo valdymo srityje yra būtinos, pasaulyje yra ne vienas žmogus kuris pradėjo savo verslą ir jį sėkmingai išplėtė be specifinio aukštojo išsilavinimo kuris atrodo, kad buvo būtinas. Šiame straipsnyje diskutuosime ar norint kurti ar plėsti savo verslą aukštasis išsilavinimas yra būtinybė.

Markas Zuckerbergas, Ričardas Bransonas metė savo studijas ir tapo labai sėkmingais verslininkais, Bransonas tai padarė netgi kentėdamas nuo disleksijos. Kalbant apie kitus žmones, žinoma, dauguma verslininkų nori turėti daugiau žinių, kad sumažintų išlaidas tam tikrose srityse ir išlaikytų savo verslo kontrolę patys. Jau sukūrę savo verslą žmonės dažnai neturi laiko lankyti paskaitų, kad įgyti daugiau žinių kurios ne visada bus naudingos, todėl dalis renkasi nuotolines arba interaktyvias studijas, kiti tobulinasi patys rinkdami ir filtruodami informaciją.

Dauguma verslininkų renkasi nesiekti aukštojo išsilavinimo iš viso arba tobulinimosi kitose srityse. Turint kuo daugiau žinių susijusių su verslo veikla tampa lengviau suprasti kas vyksta kompanijos viduje, kai taip valdyti ir galima sutaupyti pinigų, jei išmanai kaip vieną ar kitą veiklą atlikti pačiam vietoj samdant atskirus darbuotojus ar mokant pinigus kitoms įmonėms. Verslo savininkai turėtų apsvarstyti išsilavinimą arba žinių gilinimą rinkodaros, verslo administravimo ir buhalterijos srityse. Žinios šiose srityse dažniausiai yra būtinos verslui ir veda Jūsų verslą sėkmės link. Saviugda šiose srityse ilgainiui gali leisti Jums ir atsisakyti pridėtinių išlaidų, tokių kaip mokesčių konsultantams, taip atnešant daugiau pelno. Akivaizdus kvalifikacijų įgijimo privalumas yra tai, kad šias žinias turėsite visam gyvenimui. Šios žinios gali praversti, jei Jūsų verslas nesiklostytų kaip tikėjotės ir tektų ieškotis kitos veiklos.

Verslo savininkai, taip pat ir jų pavaldiniai, visuomet privalo išlaikyti savo profesionalumą aukštame lygyje. Darbuotojai neturėtų aklai kliautis, kad darbdavio firma suteiks darbuotojui reikalingą profesinį augimą, o darbdaviai, verslininkai, turėtų atidžiai stebėti ne tik savo verslą, bet ir nepraleisti augimo galimybių. Kartais verslininkai taip rūpinasi savo verslu ir prižiūri, kad viduje viskas vyktų sklandžiai, kad praleidžia puikias plėtros galimybes.

Kai kurie žmonės atrodo gimsta kurti sėkmingus verslus, turi vadinamąją verslo giją, o kitiems tai pasiekiama tik sunkiu darbu. Lygiai taip pat yra ir su aukštojo išsilavinimo reikalingumu. Kai kuriems to visiškai nereikia ir yra tik laiko ir talento švaistymas, o kiti be aukštojo išsilavinimo niekada nemokės kurti verslo. Tam, kad tapti sėkmingu ir sukurti gerą verslą reikia žinoti ir aiškiai suprasti pagrindines taisykles ir principus.

Taigi, galime prieiti išvadą, kad aukštasis išsilavinimas nėra būtinas, bet gyvenime jis jums gali praversti. Nesvarbu turint aukštąjį išsilavinimą ar ne, svarbu nepamiršti saviugdos. Naujienų sekimas, straipsnių skaitymas, kitų verslų stebėjimas suteiks jums trūkstamų žinių. Viena iš mūsų rekomenduojamų svetainių kurioje galite rasti naudingos informacijos yra manomokslas.lt. Nesvarbu ar tik svajojate apie savo verslą ar jau daug metų jam vadovaujate, saviugda yra raktas į sėkmę.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *