Kategorijos

Ar tinkamas metas pirkti nekilnojamąjį turtą Kaune? Varpo apartamentai!

Kiekvieno jauno žmogaus noras yra kuo greičiau palikti tėvų namus. Pabaigus vidurinę mokyklą, renkamės specialybę, kad galėtume ateityje gyventi laisvai – būti savarankiški ir materialiai apsirūpinę.

Kada yra metas pirkti savo būstą? Ir kodėl Kaunas yra tinkamas miestas studijuoti, gyventi ir pirkti nekilnojamą turtą?

Kaunas – „Mažasis Paryžius“

Kaunas tarpukariu klestėjo, čia gyveno pasiturintys, išsilavinę ir kokybišką gyvenimą vertinę miestiečiai. Kaunas netgi buvo pramintas „Mažuoju Paryžiumi“.

Dr. Ingrida Jakubavičienė, Istorinės LR Prezidentūros Kaune projektų koordinatorė, pasakoja, kodėl Kaunas turėjo tokį gražų vardą: „Mieste steigiasi valstybinės institucijos, padaugėja verslo įstaigų, atsiranda miestietiško gyvenimo tradicijos. „Mažuoju Paryžiumi“ Kaunas vadintas dėl modernios to meto architektūros ir išlavinto miesto damų stiliaus pojūčio. (šaltinis https://kultura.lrytas.lt/istorija)

Kaunas buvo ir yra patrauklus miestas gyventi. Dėl puikiai išspręstos kelių infrastruktūros, kauniečiams netenka gaišti laiko automobilių spūstyse. Tad miestiečiai gali greitai pasiekti darbo vietas miesto centre ar kitas reikiamas institucijas iš miegamųjų rajonų, ar užmiesčio rajonų. Tad kaunietis, lyginant su Vilniuje gyvenančiais asmenimis,  turi daugiau laisvo laiko po darbų, sutaupo nemažai jėgų!

Kaune gausu darželių, mokyklų, universitetų, teatrų – visko, ko reikia intelektualiam gyvenimui.

Kokios prognozės Kauno miestui 2019 – iems?

„Luminor“ banko ekonomistas Ž. Mauricas dar 2017 m. pabaigoje prognozavo 2019-iems metams puikią situaciją Kaunui. Pasak jo, Kaunas tas miestas į kurį suplaukia investicijos, miestas taps konkurencingas lyginant su Vilniumi: „Dar viena labai aiški tendencija, tai kad Kaunas netrukus NT srityje taps tikra dešimtmečio žvaigžde.“ (šaltinis https://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas )

Kaune jaučiamas pagyvėjimas verslo sektoriuje – steigiasi nauji verslo centrai – 2018 -ųjų m. pirmam ketvirtį pasiūlyta verslo rinkai nuomotis 35 000 kv.m. plotą, į rajoną investuos didžiulės įmonės, kurios sukurs darbo vietas. Daugiausia darbo vietų Kauno rajone pasiūlys automobilių komponentų gamyba užsiimančios įmonės „Hella“, ir „Continental“. Kauno mieste plečia veiklą ir ieško darbuotojų „Festo grupė“, logistikos bendrovė „Hegelmann Transporte“ ir kt. (šaltinis:https://www.vz.lt/pramone/2018/01/03/ )

Ar tinkamas metas pirkti nekilnojamą turtą Kaune dabar?

Remiantis „Ober House“ įmonės rinkos apžvalga būsto kaina auga kasmet: 2018 m. būsto kainų augimas Kauno mieste yra 3,7 %, 2017 m.  augimas buvo – 4,4 %, 2016 m.  – 4,1 %.  (šaltinis „Ober hous. Rinkos apžvalga. Metinės ataskaitos“)

Remiantis pastarųjų trijų metų ataskaita, matome, būstų kaina per metus gali pabrangti ~4 %.

Pasak Ober Hous nekilnojamo turto agentūros kainos Lietuvoje 2018 m. lapkritį – gruodį naujos statybos butams buvo Žaliakalnio rajone nuo 1370 – 1800 Eur už kv. m. su daline apdaila. Paskaičiuokime, jei 50 kvadratinių metrų buto kaina Žaliakalnyje vidutiniškai kainuoja po 1500 eur su daline apdaila, pirkdami dabar, nelaukdami metinio pabrangimo sutaupytumėte 4% nuo 75000 Eur, t.y. apie  3000 eur.

Į kokį būstą verta investuoti?

Jei renkamės butą, svarbu jo likvidumas, jei ateityje planuotumėte parduodi, pirkti erdvesnį būstą, ar norėtumėte statytis namą. Taigi reikia rinktis tokį rajoną, kuris būtų arti centro, taip pat svarbu, kad rajonas būtų tylus, ramus, mažiau daugiabučių, daugiau nuosavų namų. Dar vienas svarbus momentas, kad šalia būsto būtų mokymosi įstaigų, ar darželių – tai ypač aktualu jaunoms šeimoms.

Gyvenimas Žaliakalnyje, “Varpo apartamentai”

Žaliakalnis Kaune – puikiai atitinka aptartus kriterijus. O projektas, kuriuo verta pasidomėti – “Varpo apartamentai”, kurie yra Varpo gatvėje Kaune. “Varpo apartamentai” – yra apsupti nuosavų namų, tai mažas daugiabutis, vos 24 kaimynai! Projektas turi daugybę privalumų – kokybiški naujos statybos butai, puikūs išplanavimai – miegamieji kambariai ir svetainė atskirti vonios kambario bei holo patalpomis. “Varpo apartamentų” butai turi balkonus, pirmo aukšto gyventojai mėgausis privačiu kiemeliu. Ketvirtame aukšte yra butai per du aukštus, kurie turi dideles terasas (~70 kv.m. dydžio). Daugiau informacijos: www.varpoapartamentai.lt

Netoli “Varpo apartamentų” yra Kauno “Varpo” gimnazija, adresu Varpo g. 49.

Toks būstas ateityje bus likvidus – jį lengvai parduosite, jei reikės keltis gyventi į kitą vietą.

 

Straipsnį parengė: Ieva Sidaravičienė

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *