Nors pasaulyje tai jau nebėra pati karščiausia technologinė inovacija ir naujovė, bet siurbliai robotai kai kam vis dar atrodo kaip bereikalinga investicija. Įdomu tai, kad šiai nuomonei tiesiogiai priešinga yra nuomonė tų žmonių, kurie įsigijo siurblį robotą. Daugiau nei 85% siurblį robotą turinčių namų ūkių yra labai patenkinti savo pirkiniu ir sako, kad jis tikrai buvo vertas išlaidų. Tačiau galbūt viskas yra kitaip? Pasižiūrėkime į realias aplinkybes ir išsiaiškinkime ar yra verta pirkti dulkių siurblį robotą ar gal geriau pataupyti?
Ką siurblys robotas atneša į namus?
Jeigu esate dirbantys žmonės ir namuose norite daugiau ilsėtis, tuomet dulkių siurbimas ir namų valymas tikrai nėra tie darbai, kuriuos skubate daryti. Visų namų išsiurbimas rankiniu būdu trunka tikrai ilgai, o ką jau kalbėti apie pasiruošimą jam – daiktų užkėlimus, nukėlimus ir visus kitus veiksmus, kuriuos reikia padaryti. Negana to, grindis juk reikia išvalyti šlapiu šepečiu, nepakanka tik siurbti.
Taigi, siurblys robotas į namus atneša būtent galimybę pailsėti ir sutaupyti laiko namų tvarkymui bei jį geriau paskirti kažkam, kas teikia didesnį malonumą. Nors daiktus patraukti iš kelio vis dar verta ir tai užims šiek tiek laiko (kaip ir pačio siurblio paruošimas), prietaisas yra autonominis ir namus valys sava eiga. Reikalui esant, modernesnius modelius galima valdyti ir rankiniu būdu arba su pulteliu, todėl galėsite skirti daugiau dėmesio valymui tų vietų, kurios labiau užsiteršė.
Be to, kai kurie siurbliai robotai gali ir valyti grindis, ir siurbti, taip dvigubai sumažindami jūsų laiko sąnaudas valant namus.
Kokie tokio siurblio trūkumai?
Aišku, negalima teigti, kad siurbliai-robotai yra idealus, tobulas sprendimas be jokio trūkumo. Kaip ir kiekvienas įtaisas ar pirkinys, taip ir tokio tipo dulkių siurblys turi savo trūkumų. Visa laimė, kad jų yra mažai ir nereikia daryti per daug kompromisų.
Paprastai trūkumai priklauso nuo pasirinkto modelio ir jo technologinių ypatumų. Vieni siurbliai gali būti mažo galingumo arba priešingai – yra galingi ir veikia labai garsiai bei trikdo rimtį namuose. Yra tokių siurblių, kurie turi mažą talpą susiurbtoms šiukšlėms ir juos reikia dažnai ištuštinti.
Tačiau daugumos trūkumų galima išvengti paprasčiausiai renkantis atsakingai. Nors tai yra šiokia tokia investicija į buitį, tačiau ji jums sutaupys nuo kelių iki dešimties valandų kas savaitę. Įsivaizduokite, kad šį laiką galėtumėte paskirti šeimai, draugams, sau ar kažkokiems įdomiems projektams…
Vyraujantys ir klaidingi įsitikinimai apie siurblius – robotus
Nors siurbliai – robotai ir nėra tobuli, tačiau juos supa tikrai daug neteisingai prilipintų etikečių ir skeptikų paskleistų mitų bei klaidingų įsitikinimų.
Daug kas galvoja, jog toks dulkių siurblys yra neefektyvus. Galime pasakyti, kad tikrai ne. Geriausi siurbliai net iš tankiausių kilimų gali pašalinti nuo 80% iki 97% įvairių šiukšlių. Taip, žmogaus tikslumui jie neprilygsta, tačiau tokia valymo kokybė jokiu būdu negali būti vadinama neefektyvia.
Dar daug ką nuo siurblio pirkimo atbaido tai, jog galvojama, kad jis valdomas labai sudėtingai. Aišku, specifika gali priklausyti nuo gamintojo įdiegtų sprendimų, tačiau dauguma įrenginių turi pultelius arba net susijungia su specialia programėle išmaniajame įrenginyje ir leidžia greitai bei paprastai organizuoti namų siurbimą.
Na ir paskutinis mitas yra tas, kad nors siurblys važinėja pats, jam reikia daug priežiūros. Galbūt ankstesniems siurbliams priežiūros ir reikėdavo, tačiau modernūs modeliai yra apginkluoti brangiais radarais ir detektoriais, kurie neleidžia jiems nuvažiuoti nuo laiptų, dažnai užstrigti bei padeda rasti kelią.
Kaip įsigyti geriausią?
Jeigu svarstote apie dulkių siurblio – roboto pirkimą, turbūt bus aktualu žinoti, kokiais kriterijais vadovautis ir kaip įsigyti geriausią modelį?
Bene geriausios kainos pirkėjams yra iš varle.lt, tačiau į kokius parametrus ir kokias detales turėtumėte atkreipti dėmesį? Pirmiausia žiūrėkite į dulkių siurblio galingumą bei talpą. Tiesa, galingumu nesivadovaukite aklai, jums turėtų būti svarbu, kad siurblys veiktų tyliai ir neblaškytų (arba tai darytų kuo mažiau) įprastos veiklos, kuomet siurbia. Aišku, svarbu ir kaina, tačiau turėkite omenyje, kad kai kurios papildomos funkcijos gali pareikalauti didesnių išlaidų.
Galiausiai įvertinkite siurblio funkcionalumą. Ar jis valo sausai, ar ir drėgnai? Kaip dėl pačio valdymo? Yra pultelis arba galimybė prijungti prie išmaniojo telefono? Kokios valdymo galimybės šiuo būdu ir kokias kliūtis siurblys gali įveikti?
Jeigu robotas, visgi, neįtikina, galite rinktis laiko patikrintą – rankomis valdomą cikloninį, drėgno valymo ar kito tipo dulkių siurblį.
Parašykite komentarą