Kategorijos

Atgalinės nuorodos ir jų nauda

Vienas iš pagrindinių bet kurios SEO kampanijos dalių yra atgalinės nuorodos. Nuo jų priklauso Google pozicijos, tačiau tai nėra vienintelis kriterijus, pagal kurią Google nustato kurioje vietoje bus rodoma svetainė. Nepaisant to, atgalinės nuorodos yra be galo svarbios ir reikalingos. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokios yra atgalinės nuorodos ir kaip jas rinkti.

Beje, dar daug kur išgirsite, kad atgalines nuorodas vadina angliškai – backlinkai. Linkas arba backlinkas yra visiškai tas pats, tik skamba „kiečiau“ šiuolaikinėje marketingo specialistų kalboje.

Atgalinių nuorodų rūšys:

 1. Plikos nuorodos – tai nuorodos, kuriose yra vien tik aktyvus paspaudžiamas tikslus adresas į jūsų puslapį.
 2. Brandinės nuorodos – tai nuorodos, kuriose yra jūsų įmonės pavadinimas arba interneto puslapio adreso dalis.
 3. Raktažodžio nuoroda – nuoroda, kuri dedama po tam tikru tiksliu 1-4 žodžių raktažodžiu.
 4. Raktinės frazės nuoroda – nuoroda, kuri dedama po tam tikra fraze, kurioje dažniausiai yra raktažodis.
 5. Nesusijusių žodžių nuoroda – linkas, dedamas po nelabai su turiniu susijusiu žodžiu, pavyzdžiui, spausk čia, skaityk plačiau, toliau, šiame puslapyje ir t.t.

Taip pat nuorodos gali būti „dofollow“ ir „nofollow“. „Nofollow“ nuoroda turi kode specialią žymą „nofollow“, kuris reiškia, kad Google robotai neturėtų sekti šia nuoroda, nors pats nuorodos faktas yra fiksuojamas. „Dofollow“ terminas yra dažniau naudojamas, kaip priešingybė „nofollow“, kad būtų pabrėžiama, jog nuoroda yra sekama Google robotų. Iš tiesų HTML kode joks papildomas atributas nenaudojamas. Tai paprasta „švari“ nuoroda, kurią Google labai vertina.

Ar reikia „nofollow“ nuorodų? Taip, reikia. Google įvertina nuorodų paketą, kurio dalį gali sudaryti nofollow nuorodos.

Nuorodų rinkimo būdai:

 • Straipsniuose. Nuorodos straipsniuose – populiariausias ir lengviausias būdas gauti atgalinių nuorodų. Kur straipsnis yra publikuojamas – jau kitas reikalas. Bet kuriuo atveju tokia nuoroda yra naudinga, nors vertė priklauso nuo puslapio autoriteto.
 • Partnerių ir draugų puslapiuose. Jei turite gerus santykius su savo klientais ir partneriais, paprašykite jų įsidėti nuorodas į savo puslapį. Galima ir po įmonės logotipu partnerių sąraše. Tai vertingos ir naudingos nuorodos. Tiesa, jas gauti gana sudėtinga.
 • Nuorodų katalogai. Nerekomenduojamas būdas gauti nuorodas, nes jos dažnai būna „nofollow“, be to talpinamos automatiškai generuojamame turinyje, kurio Google labai nemėgsta, o dažną puslapį su automatiškai generuojamu turiniu yra net nubaudusi.
 • Forumai. Deja, šios nuorodos yra nedaug vertingos, nes forumai dažnai naudojami spamo, o ne informacijos tikslais.
 • Komentarai. Taip pat spamui dažnai naudojama vieta, todėl nuorodos nevertingos – „nofollow“.
 • Socialiniai tinklai. Nuorodos vertingos, net jei ir yra „nofollow“, tačiau ne visada socialinių tinklų žinutės yra indeksuojamos. Kartais Google mato tik nuorodą profilyje, o ten dažnai telpa tik viena nuoroda.

Rinkdami nuorodas įvertinkite puslapių kokybę ir tik tada juose dėkite nuorodas. Kartais papuolę į prastą puslapį galite turėti daugiau bėdos, nei naudos.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *