Atostogos Turkijoje žiemą

Ieškote, kur pabėgti nuo gūdžios ir šaltos lietuviškos žiemos? Pasiilgote saulės spindulių ir šilto, gaivaus vėjo? Net ir sausio mėnesį norisi pašokinėti per šiltas jūros bangas? Neveltui žvilgsnis krypsta į kelionių agentūrų pasiūlymus aplankyti Antaliją , Marmarį ar kitus Turkijos kurortus. Juk čia, be visų klimato privalumų, dar ir pigu! Į ką gi reiktų atkreipti dėmesį skrendant į Turkiją žiemą?
Žiema, nors klimatas ir malonus, nėra populiariausias sezonas atvykti ilsėtis į Turkijos kurortus. Visgi dauguma čia atvyksta pasyviai pagulėti paplūdimyje ar viešbučio kieme prie baseino ir pasimėgauti saule bei jūra visu šimtu procentu. O taip, priklausomai nuo tuo metu vyraujančių orų, gali ir
nepavykti. Kad ir pietūs, žiema ir čia žiema. Jei dienomis temperatūra sušyla iki keliolikos ar nežymiai perlipa dvidešimties laipsnių ribą, maudynės nebus labai malonus užsiėmimas. O taip sausį ar vasarį Antalijoje ir Marmaryje yra gana įprasta. Nors būna ir šiltesnių dienų, tačiau savaitės paplūdimyje geriau neplanuoti.
Tačiau žiema yra puikus metas leistis į įvairias ekskursija, pamatyti kuo daugiau lankytinų vietų kurortų vietos apylinkėse. Ir netgi nelabai svarbu, kuriame kurorte apsistosite, populiariausieji Antalija ir Marmaris yra netoli vienas nuo kito, ir ekskursijų kainos į daugelį objektų būna gana panašios. Žiemą šilta, bet ne karšta, nevargina 35 laipsnių karštis važiuojant autobusu, kaip kad yra vasarą. O jei ir teks užsimesti kokį megztinuką ar ploną striukę – nuo to atostogos nesuprastės. Turkija – senos kultūros šalis, islamo ir krikščionybės sankirta, tad įvairių kultūros paminklų, senovinių griuvėsių, architektūrinių sprendimų kalvotose vietose statant tiek gyvenamuosius namus, tiek ir mečetes čia netrūksta. Išties yra į ką pasidairyti.
Nors dideli ir populiarūs yra Antalijos, Alanijos ir Marmario kurortai, žiemą, kuomet turistų sumažėja, aprimsta ir čia siūlomų paslaugų ar pramogų pardavėjai. Kai kuriems jų – tai atostogų metas. Taigi galite rasti kelias kavines, kurios ūžią nuo turistų vasarą, dabar uždarytas, sumažėja įvairių vandens pramogų pasiūlymų įvairovė ir gausa. Jei esate linkęs kiekviename žingsnyje pasinerti į vietinių siūlomas pramogas, geriau atvykti į Turkiją ne žiemą, kuomet turistų aptarnavimo sfera veikia visu šimtu procentu. O kartais net per daug.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.